Znaleźliśmy się w zupełnie nowej, a do tego bardzo trudnej sytuacji. Aktualnie większość z nas przebywa w domach – wychodzimy jedynie do pracy, do sklepu lub na spacery do lasu, co znowu jest dozwolone. Kawiarnie, restauracje i galerie handlowe nadal są zamknięte, natomiast spotkania ze znajomymi aktualnie nie wchodzą w grę. Ale mimo to nie jesteśmy skazani na nudę. Istnieje wiele rozrywek, którym możemy oddawać się we własnym domu albo online. Pisałyśmy już o grach planszowych oraz o puzzlach. Teraz skupimy się na treningach online, wirtualnych wycieczkach do muzeów i galerii sztuki, warsztatach kulinarnych oraz innych aktywnościach, o których (prawdopodobnie) nie mieliście pojęcia.

Najciekawsze rzeczy, które można zrobić online – wirtualne zwiedzanie muzeum lub galerii sztuki

Coraz więcej muzeów i galerii sztuki na całym świecie zaprasza na wirtualne zwiedzanie. Wystawą, której naprawdę nie można przegapić, jest „Chistian Dior: Designer of Dreams". Na oficjalnym kanale Dior w serwisie YouTube znajdziecie wyjątkowe filmy dokumentalne, dzięki którym dowiecie się, jak wyglądało zorganizowanie i przygotowanie wystawy o legendarnym projektancie, a następnie obejrzycie całą ekspozycję. Na wirtualne zwiedzanie zaprasza również MoMA, czyli muzeum sztuki nowoczesnej w Nowym Jorku. Jeżeli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi wystawami Museum of Modern Art, zapiszcie się do newslettera i weźcie udział w akcji #MuseumFromHome. Oczywiście nie zapominamy o polskich muzeach oraz galeriach sztuki. Spragnieni sztuki mogą wziąć udział w wirtualnym spacerze po warszawskiej Zachęcie. Natomiast Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza nie tylko na wirtualne zwiedzanie, ale również do słuchania Radia POLIN oraz podcastów. Wszelkie szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie muzeum.

Zamknięte muzea? Zapraszamy na zwiedzanie wirtualne. Te wystawy możecie obejrzeć online >>>

 

Najciekawsze rzeczy, które można zrobić online – warsztaty kulinarne

W czasie pandemii wiele osób zaczęło gotować i piec – niektórzy z „musu”, a inni dla przyjemności. Jeśli w ostatnim czasie spędzacie więcej czasu w kuchni, a dodatkowo chcielibyście poszerzyć swoje umiejętności, możecie zapisać się do wirtualnej szkoły gotowalnia albo wziąć udział w cyklicznie organizowanych warsztatach. Gdzie szukać najciekawszych zajęć? Naszym zdaniem bardzo ciekawą ofertę ma CookUp Studio. Uczestnicząc w warsztatach popularnego studia kulinarnego, dowiecie się między innymi, jak przygotować ramen i jak gotować zgodnie z zasadą zero waste. Świetne warsztaty kulinarne online znajdziecie również na Cook Story by Samsung. Na platformie znajdziecie m.in. zajęcia prowadzone przez Michała Toczyłowskiego – kucharza i współautora książek kulinarnych, którego przepisy na szybkie dania pojawiają się na Glamour.pl. Tutaj znajdziecie np. 4 sposoby na makaron w domu. Są tutaj koneserzy wina? Nie zapominamy o was! Właściciele Dworu Sanna – rodzinnej winnicy z Roztocza zapraszają wszystkich miłośników tego trunku na wirtualną degustację. Na oficjalnym Facebooku firmy dostępne są wszelkie informacje oraz materiały, w których eksperci dzielą się swoją wiedzą z amatorami wina, jak również opowiadają o tym, jak prowadzą swój rodzinny biznes. Brzmi jak plan na wieczór!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Już jest! Chwilę nam to zajęło, ale już jest nowy rozkład jazdy #warsztatykulinarneonline W kwietniu stawiamy na roślinny #zerowaste #abcwoka #pizzatime #kuchniabliskiegowschodu Szczegółowe programy zajęć, opisy i bio prowadzących znajdziecie w linku w bio i na www.cookup.pl A dziś słowo wyjaśnienia jak to wszystko działa :) Nowa formuła, której wciąż się uczymy jest taka, że spotykamy się online i gotujemy sobie razem. Opcja nr 1: KANAPOWA: oglądacie, zadajecie wszystkie nurtujące Was pytania, wymieniamy się spostrzeżeniami, dopasowujemy potrawy do Waszych upodobań, bądź po prostu zawartości lodówki, a nagranie z zajęć odpalacie sobie w dogodnym dla Was terminie Opcja nr 2: KUCHENNA, czyli działacie w kuchni równo z nami. I tu bardzo ważne: nie bójcie się, że coś Wam umknie, że z czymś nie zdążycie, czegoś nie usłyszycie, mamy czas i tłumaczymy oraz powtarzamy wszystko - każdy krok - dopóki jest taka potrzeba. Po kolei i na spokojnie. Także, jeśli nie jesteś jakimś kuchennym wymiataczem - dasz radę, a my postaramy Ci się w tym pomóc. Każde zajęcia trwają ok.1,5 godziny. Formuła jest otwarta, więc jeśli pytań jest więcej, jakąś czynność trzeba bardziej wytłumaczyć, to warsztaty mogą się przedłużyć o jakieś 5-10 min. Wiemy jednak, że #stayathome wymusza na wszystkich dodatkowe obowiązki i staramy się tego czasu nie przekraczać! (wolimy życie #offline) Przy zapisie na warsztaty otrzymujecie od nas listę zakupów z linkami do @organicfarmazdrowia i @kuchnie.swiata Są to nasze sprawdzone źródła i nie musicie nic szukać, bo na każde zajęcia, macie założone listy zakupowe. Jeśli decydujecie się z nich skorzystać, koniecznie dajcie im znać, że to zakupy na zajęcia w @cookup_studio - wówczas Wasze zamówienia będą traktowane priorytetowo i nie będziecie musieli na nie czekać. Proste produkty tj. warzywa czy owoce kupujcie proszę - z zachowaniem wszelkich środków ostrożności - w osiedlowych warzywniakach. Tak wierzymy, tak robimy! To teraz mega ważne! Te w większości rodzinne, małe biznesy walczą teraz o życie, a idea lokalności i wspierania sąsiadów towarzyszy nam od początku! #kupujlokalnie Jeśli macie jakieś pytania, piszcie/dzwońcie! Czwartkowa piąteczka!

Post udostępniony przez CookUp Studio (@cookup_studio) Kwi 9, 2020 o 12:44 PDT

Najciekawsze rzeczy, które można zrobić online – trening

Nie zapominamy o sportowych freakach i osobach, które nie lubią siedzieć w miejscu. Coraz więcej szkół yogi, siłowni, a także trenerów personalnych zaprasza na zajęcia online. Jeśli chcielibyście poćwiczyć pilates, odwiedźcie konto na Instagramie @warsawpilates – znajdziecie tam linki do wielu platform eksperckich, portali z treningami online, jak również możecie wziąć udział w cyklicznie organizowanych transmisjach live. Regularne zajęcia przez internet prowadzi również warszawskie Balance Studio – to świetna opcja dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z baletem. Uwierzcie, że wiek nie ma tutaj znaczenia, a trening w stylu profesjonalnej baletnicy mogą wykonywać zarówno osoby młode, jak i w wieku dojrzałym. Balance Studio organizuje także treningi live na Instagramie, podczas których możecie (za darmo!) sprawdzić, jak wyglądają standardowe zajęcia. Fanów jogi zapraszamy natomiast na PortalYogi, czyli profesjonalne (a przy okazji największe w Polsce) internetowe studio. Znajdziecie tam ponad 180 tutoriali i wyzwań z najlepszymi nauczycielami w kraju.

W czasie kwarantanny nie trzeba rezygnować z ćwiczeń. Polecamy najlepsze treningi online >>>

 

Najciekawsze rzeczy, które można zrobić online – Dziewczyńskie Spotkania Glamour online

Dziewczyńskie Spotkania Glamour online stały się już naszą wirtualną tradycją. Zapraszamy was na transmisje live, podczas których redaktor naczelna Katarzyna Dąbrowska rozmawia z inspirującymi kobietami (m.in. z Martą Lech-Maciejewską, czyli autorką bloga SuperStyler i psycholożką Sylwią Miller) o sprawach ważnych i aktualnych. Dziewczyńskie Spotkania Glamour online odbywają się w środy i piątki na profilu @glamourpoland na Instagramie – bądźcie z nami podczas kolejnego live’a!