Opalanie to bardzo relaksująca i przyjemna czynność, podczas której nie tylko odpoczywamy, ale wchłaniamy również witaminę D, a nasza skóra nabiera pięknego koloru od promieni słonecznych. Niestety, zbyt długie przebywanie na słońcu wiąże się z wieloma przykrymi, a nawet niebezpiecznymi konsekwencjami. Oparzenia słoneczne zwiększają ryzyko wystąpienia raka skóry, dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczać się wysokimi filtrami. Należy o tym pamiętać szczególnie w okresie wakacyjnym. Niektóre osoby – ze względu na alergie, atopowe zapalenie skóry lub inne dolegliwości – w ogóle nie powinny się opalać. Dla wszystkich, którym marzy się ciało muśnięte słońcem, istnieje alternatywne rozwiązanie. Summer glow można uzyskać bez wychodzenia z domu, a tym bardziej nie potrzebny jest do tego urlop. Jeśli do wakacji macie jeszcze trochę czasu, ale chcecie uzyskać efekt promiennej skóry na całym ciele, przychodzimy z pomocą. My, nasze porady oraz szereg produktów, za pomocą których będziecie wyglądać, jakbyście właśnie wróciły z tropików!

Bezpieczne opalanie – czy to w ogóle możliwe? Sprawdźcie, kiedy lepiej tego nie robić >>>

Summer glow – jak uzyskać efekt promiennej skóry?

Samoopalacze kojarzą Wam się z ciemnymi plamami na ciele lub pomarańczową poświatą? Czas rozprawić się z tym mitem. Oczywiście nieumiejętnie rozprowadzone balsamy brązujące pozostawiają smugi na skórze, jednak kluczem jest prawidłowa aplikacja, co nie jest ostatecznie takie trudne. Wystarczy przestrzegać kilku zasad. Na sklepowych półach znajdziecie szerokie spektrum różnych kosmetyków o specyficznych konsystencjach: od mgiełek do ciała przez balsamy i kremy po skoncentrowane sera. Który z tych produktów zapewnia najbardziej naturalny efekt promienistej skóry i w jaki sposób je aplikować? Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować ciało, wykonując dokładny peeling. Następnie powinno się nawilżyć skórę, aby równomiernie wchłonęła samoopalacz. Po nałożeniu swojego ulubionego balsamu, odczekajcie, aż się wchłonie i dopiero wtedy potraktujcie je kremem lub innym kosmetykiem brązującym. A potem bardzo dokładnie umyjcie ręce.

Balsam brązujący do ciała – jak go nakładać?

Na rynku istnieje ogromny wybór produktów samoopalających, a najpopularniejsze z nich to zdecydowanie brązujące balsamy do ciała. Ich sekret tkwi w tym, że są delikatne i dają bardzo subtelny efekt. Aplikacja również jest bardzo prosta. Wiele kobiet decyduje się na wybór balsamu samoopalającego, ponieważ ich konsystencja jest dla nich najbezpieczniejsza. Niewielką ilość produktu należy równomiernie rozprowadzić na całym ciele (lub tylko po tych partiach, na których chcemy uzyskać efekt opalenizny). Uważajcie na kostki, kolana i łokcie: to te miejsca zazwyczaj odstają kolorem od reszty ciała, gdy traktujemy je samoopalaczami.

Ochrona przed słońcem w pigułce. Odpowiadamy na pytanie, jak chronić się przed słońcem? Dlaczego promieniowanie jest szkodliwe, jakie są najlepsze kosmetyki do opalania z filtrem oraz co oznacza skrót SPF? >>>

Jak działa brązująca mgiełka do ciała?

Jeśli zależy Wam na skórze delikatnie muśniętej słońcem, mgiełką do ciała uzyskacie najsubtelniejszy efekt. Bardzo ważna jest jednak precyzyjna i odpowiednia aplikacja. Atomizer musi znaleźć się w odległości co najmniej 10 centymetrów od skóry. Jeśli zaaplikujecie mgiełkę za blisko, wąski strumień produktu pozostawi zacieki.

Jak pozbyć się smug po samoopalaczu?

Nawet najbardziej precyzyjne i uważne osoby mogą mieć problem z aplikacją balsamu brązującego lub innego produktu do opalania. Jeśli zdarzy Wam się nierównomiernie rozprowadzić samoopalacz, istnieje kilka sposobów, aby wyrównać kolor skóry. Na ciemne plamy warto nałożyć produkty, które mają w składzie kwas hialuronowy lub witaminę C. Te składniki rozjaśnią przebarwienia. Kolejnym sposobem jest peeling mechaniczny, chociaż trzeba uważać, aby nie podrażnić skóry i nie trzeć jej zbyt mocno. Możecie również skorzystać z gotowych produktów, przeznaczonych do wyrównywania kolorytu skóry po nieudanej aplikacji samoopalacza. Przyda Wam się np. rękawica GLOV Tan Away, która przy pomocy wody i żelu pod prysznic usunie smugi i przy okazji ujędrni skórę.

Zobacz także:

W galerii powyżej znajdziecie produkty, które zapewnią Wam summer glow, czyli promienną skórę!