Najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy – jeśli myślicie, że zakup najlepszego kremu na cellulit przygotuje was na lato i pozwoli rozprawić się z tą niesympatyczną przypadłością raz na zawsze, to musimy was zmartwić – to się nie stanie. Dlaczego? To proste – cellulit powstaje wskutek nagromadzenia tkanki tłuszczowej pod skórą, a do jego pojawienia przyczyniają się m.in. hormony, dieta i geny. Niestety, nie powstał jeszcze preparat, który potrafiłby na wyżej wspomniane zadziałać, a oddziaływanie na cellulit przez skórę to tak naprawdę kropka nad i ciężkiej (ale za to super przyjemnej) pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Masz grubsze uda i dużą pupę? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! >>>

Ale jest też dobra wiadomość – choć sposób na cellulit leży całkiem gdzie indziej, kremy mogą dać nam pewne wsparcie. No i jeszcze jedno – walka będzie dużo bardziej wyrównana i z szansą na zwycięstwo (czyli ostatecznie zadowolenie z tego, jak wyglądamy), jeśli go po prostu polubicie (można – sprawdzone).

Jak znaleźć skuteczne lekarstwo na skórkę pomarańczową? Przede  wszystkim zadbać o nawodnienie – niewystarczająca ilość przyjmowanych płynów jest bezpośrednią przyczyną pojawienia się cellulitu wodnego, czyli tego nękającego szczupłych.

Druga rzecz to aktywność – dajemy gwarancję, że regularne ćwiczenia (zwłaszcza trening kardio albo ten połączony z siłowym) dadzą widoczne zmiany już w ciągu miesiąca (zdążycie powalczyć jeszcze tego lata!). Z doświadczenia polecamy trampoliny - te zajęcia aktywizują wszystkie grupy mięśni, ale najbardziej wzmacniają nogi. Jak to działa? Chodzi przede wszystkim o  uruchomienie zastałej limfy i dotlenienie komórek.

Jeśli do tego dołączycie pobudzający masaż szczotką na sucho (rano i wieczorem), który pozwoli pozbyć się toksyn, możecie spodziewać się naprawdę spektakularnych efektów. A dieta? Na początek wykreślcie ze swojego meny tłuszcze zwierzęce, słodycze, ograniczcie sól, a alkohol ograniczcie do minimum.

To nie żart – takie potrójne uderzenie, czyli włączenie do walki mięśni poprzez sport, skóry poprzez jej pobudzanie, a także oczyszczenie organizmu przez zdrową dietę da pole do popisu kosmetykom. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze preparatów antycellulitowych i które faktycznie działają? Przede wszystkim na aktywne bioskładniki, które wnikną głeboko w skórę i poprawią mikrokrążenie. Oto nasze sprawdzone typy.

ZOBACZ TAKŻE: Picie tequili pomaga schudnąć? Wyniki najnowszych badań mogą was zaskoczyć! >>>