Choć Kim Kardashian i Kylie Jenner mogą pochwalić się własnymi markami kosmetycznymi oficjalnie twierdzą, że nie są dla siebie konkurencją. Każda nie tylko ma swoje wierne grono klientów, ale też własne patenty na to, jak używać sygnowanych swym nazwiskiem kosmetyków. Nie jest tajemnicą, że domeną Kim jest konturowanie. Za to Kylie ma słabość do produktów do ust i to zarówno do szminek, jak też tych pielęgnacyjnych (jej firma pierwotnie miała zajmować się sprzedażą właśnie takich kosmetyków, ale szalone zainteresowanie i fakt, że cała linia wyprzedała się w zawrotnym tempie, zachęciły gwiazdkę do rozbudowania kolekcji). Jak wygląda codzienny makijaż Kylie Jenner?

ZOBACZ TAKŻE: Siostry Kardashian zwolniły Joyce Bonelli, wieloletnią makijażystkę i przyjaciółkę. O co poszło?

Jak się maluje Kylie Jenner na co dzień?

Po pierwsze, Kylie Jenner przywiązana jest do pewnych rytuałów. Na przykład, zanim sięgnie po podkład, ma w zwyczaju malować oko – ta technika pozwala uporać się drobinkami cieni, które osypały się na policzek, bez rujnowania pieczołowicie stworzonej wcześniej bazy. Cały makijaż za to rozpoczyna od przeczesania szczoteczką brwi.

Gdy używa podkładu, w pierwszej kolejności aplikuje go pod oczami i poniżej brwi tak, by wyrównać ich linię i przygotować powiekę pod cień. Jeśli chodzi o cienie, chętnie sięga po te z własnej kolekcji (lub kolekcji Kim), wśród których przeważają metaliczne i te dające oku błysk. Po aplikacji podkładu przychodzi czas na korektor – ten Kylie aplikuje na nosie i od nosa w kierunku policzków, dalej w łuku kupidyna i na brodzie, czoło pozostawiając nietknięte.

Kylie Jenner - konturing

Następnie przychodzi czas na konturing. W tym celu specjalnym bronzerem do konturowania celebrytka wykonuje po obu stronach twarzy taki gest, jakby rysowała pędzlem liczbę 3 (i z drugiej strony jej lustrzane odbicie).

Co to jest baking?

Poza tym Kylie chętnie sięga po technikę makijażową rozsławioną przez Kim Kardashian, czyli baking. Polega ona na tym, że zaaplikowany na twarz i pod oczy korektor zaczyna pracować pod wpływem ciepła skóry. Dopiero, gdy wtopi się w nią, można gąbeczką zaaplikować kolejną jego warstwę. Po tę metodę Kylie sięga po nałożeniu bronzera do konturingu. Nakłada wtedy korektor poniżej podkreślonych bronzerem kości policzkowych – to pozwala podkreślić kształt twarzy i nadać jej trójwymiaru.

Jakich kosmetyków używa Kylie Jenner?

Następnie przychodzi kolej na szminkę – najchętniej wybiera te w kolorze nude i aplikuje je przy pomocy pędzla, by później przykryć je warstwą błyszczyka. Na koniec w ruch idzie róż: nie tylko na policzki, ale w minimalnej ilości także na czoło i brodę. I ostatnia sprawa – rozświetlacz. Odrobina nałożona dla większej precyzji małym pędzlem na szczyt kości policzkowej, trochę na nos (Kylie rozciera go palcami, żeby lepiej się zblendował), muśnięcie powyżej górnej wargi i na brodzie i gotowe. Całość zostaje utrwalona specjalnym sprejem, który po wyschnięciu daje makijażowi idealne, trwałe wykończenie.

Trzeba przyznać, że Kylie ma rękę do makijażu. Praktyka to jedno, ale jak sama przyznaje, zamiłowanie do zabaw z make upem wyssała z mlekiem matki. Jako dziewczynka nie raz podpatrywała Kris w akcji, a jako nastolatka miała sporą swobodę w zabawach z wizerunkiem, a mama nie broniła jej nawet tych eksperymentów, które jej zdaniem kończyły się katastrofą. Podoba się wam makijaż Kylie Jenner i sposób, w jaki go wykonuje?

ZOBACZ TAKŻE: Siostry Kardashian zwolniły Joyce Bonelli, wieloletnią makijażystkę i przyjaciółkę. O co poszło?