KROK PIERWSZY: oceń stan swoich paznokci

Aby to zrobić wcale nie musisz sięgać po rady wykwalifikowanych manicurzystek. Wystarczy nieco dokładniej niż na co dzień przypatrzyć się swoim paznokciom. Jaki mają kolor? Czy płytka się rozdwaja, jest popękana lub wysuszona? Czy widoczne są na nie białe plamki? Na każdy problem znajdziesz rozwiązanie. Pożółknięte paznokcie to znak źle dobranego lakieru. Następnym razem przed nałożeniem jaskrawych lub ciemnych kolorów najpierw koniecznie nałóż bazę ochronną. Białe paski lub plamki pod płytką paznokcia to nic innego jak skutek po mocniejszym uderzeniu się. Wbrew powszechnie znanym opiniom nie oznacza to, że w Twoim organizmie brakuje wapnia i potasu. Te plamki są niczym siniaki, które powstają na skórze po urazie. Jeżeli zaobserwujesz, że płytka paznokcia jest wysuszona lub rozdwaja się, prawdopodobnie jest to wina acetonowego zmywacza do paznokci. Nie używaj kosmetyków z jego obecnością i zawsze po użyciu jakiegokolwiek zmywacza, nałóż krem lub oliwkę nawilżającą, aby szybko nadać płytce dodatkową warstwę ochronną. Bądź świadoma stanu swoich paznokci zanim zaczniesz robić manicure.

KROK DRUGI: przygotuj płytkę paznokcia

Dla wielu kobiet malowanie paznokci zaczyna i kończy się na nakładaniu lakierów. Jak się okazuje, aby prawidłowo, skutecznie, trwale, a nawet zdrowo wykonać manicure, musimy odpowiednio przygotować naszą płytkę. Po pierwsze pozbywamy się skórek i wygładzamy powierzchnię paznokci. Kolejny etap zaczynamy od zmywania starej warstwy lakieru. Musimy usunąć ją w całości, koniecznie bezacetonowym zmywaczem. Następnie nakładamy oliwkę regenerującą, najlepiej na całą noc. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie paznokci z tłuszczu i innych zanieczyszczeń. W tym przypadku możemy ponownie przetrzeć paznokcie zmywaczem. Jeżeli płytka paznokci nie jest pęknięta i bardzo uszkodzona, nakładamy specjalnie dostosowaną odżywkę, która doskonale przygotuje płytkę paznokcia pod manicure. Ten zabieg pozwoli nam na przedłużenie trwałości lakieru o kilka dni, ale także wzmocni i głęboko odżywi paznokcie. Skuteczna zatem jest odżywka 8w1 Total Action od marki Eveline Cosmetics, która zapewnia kompleksową pielęgnację i regenerację zniszczonych, łamliwych paznokci o rozdwajających się końcówkach. Produkt ten jest  bezpieczny i skuteczny w swoim działaniu. Oto jak prawidłowo nałożyć taką odżywkę: 


1.    Nigdy nie stosuj odżywki na uszkodzone paznokcie (np. po ściągnięciu manicure hybrydowego lub tipsów).
2.    Przed nałożeniem odżywki dokładnie oczyść swoje paznokcie, aby usunąć tłuszcz i zanieczyszczenia. 
3.    Na skórki nałóż oliwkę lub krem do rąk. Bądź ostrożna, aby nie natłuścić płytki paznokcia.
4.    Wstrząśnij buteleczkę z odżywką i nałóż pierwszą warstwę. 
5.    Drugiego dnia nałóż nową warstwę na poprzednią.
6.    Trzeciego dnia zmyj stare warstwy za pomocą bezacetonowego zmywacza i jeszcze raz powtórz kurację. 
7.    Stosuj odżywkę przez dwa tygodnie, a następnie przerwij kurację na jeden miesiąc. 

Pamiętaj, że odżywka jednocześnie stanowi doskonałą bazę pod każdy typ lakieru. Dzięki temu unikniesz żółknięcia paznokci, które najczęściej spowodowane są zbyt jaskrawymi i intensywnymi kolorami lakierów. Odżywka także przedłuża trwałość wykonanego manicure i ułatwia jego usunięcie. 

KROK TRZECI: wybierz odpowiedni lakier

W tym przypadku najlepiej sięgnąć po produkt znanej i popularnej marki, który zdecydowanie został już przebadany przez miliony kobiet. Dobry lakier cechuje się szybkością schnięcia oraz długą trwałością. Warto wybrać taki o szerokim pędzelku, dzięki czemu ułatwimy nakładanie i rozprowadzenie lakieru po powierzchni paznokcia. Jeżeli do wykonania manicure chcesz użyć dwóch lub więcej kolorów, koniecznie wybierz je z jednej firmy, gdzie skład i wytrzymałość są identyczne. Dzięki temu unikniesz ewentualnego odpryskiwania warstw i elementów manicure. Dobrze oceniane i skuteczne lakiery proponuje nam marka Eveline Cosmetics. Najnowsza seria na sezon Spring Summer 2016 to odcienie różu i błękitu Rose Quartz i Serenity-  wprost ze świata mody. Cały wiosenny look oparty jest na motywach kwiatowych i przenikaniu się błękitu i różu. Kolejne topowe na ten sezon kolory to soczysta zieleń młodej trawy Flash Green oraz ciepły żółty Buttercup. 

KROK CZWARTY: malowanie paznokci

Istnieje wiele technik malowania paznokci, ale zdecydowanie najlepiej wybrać najprostszą i zarazem najskuteczniejszą metodę: 

1.    Zanim rozpoczniesz malowanie, nałóż odrobinę oliwki na skórę wokół paznokcia, aby jej nie pobrudzić.
2.    Paznokcie pomaluj bazą ochronną. 
3.    Na dobrze wysuszoną warstwę bazy nałóż jedną warstwę lakieru. 
4.    Pędzelek umieść na środku każdego paznokcia u jego nasady i przeciągnij go wzdłuż. 
5.    Następnie pomaluj boki każdego paznokcia. 
6.    Pozwól, aby pierwsza warstwa dobrze wyschła, po czym nałóż drugą. 
7.    Na suche paznokcie nałóż cienką warstwę utwardzacza, aby przedłużyć trwałość manicure.