Jak wzmocnić włosy - często zadajemy sobie to pytanie jesienią, kiedy spada nam nie tylko odporność, ale również kondycja skóry, a co za tym idzie także włosów. Wiatr, niska temperatura na zewnątrz, ogrzewanie w pomieszczeniach, szaliki i czapki, które wciąż dotykają włosów, te wszystkie czynniki mają duży wpływ na ich kondycję. Na szczęście wiele zależy od nas i odpowiedniej pielęgnacji.

Jak wzmocnić włosy? Regularne podcinaj końcówki

Najprostsza i skuteczna metoda na wzmocnienie włosów to po prostu regularne podcinanie zniszczonych końcówek, nawet o kilka centymetrów. Ten szybki zabieg stymuluje porost włosów, sprawia, że wyglądają na świeże i zdrowe. W zależności od tego, jak bardzo zależy Wam na zapuszczaniu włosów, podcinajcie końcówki co 6-8 tygodni. Różnica będzie widoczna od razu, a włosy na pewno Wam się odwdzięczą.  

Jak wzmocnić włosy - poznaj ich strukturę

Jesteśmy w stanie stwierdzić, czy mamy gęste czy cienkie włosy. Ale aby stosować prawidłową i świadomą pielęgnację, należy również określić ich porowatość. Jak to zrobić? W sieci istnieje kilka testów online - my rekomendujemy dołączyć do facebookowej grupy WŁOSING, gdzie oprócz tego, że dowiecie się, czy Wasze włosy są wysoko, średnio czy niskoporowate, otrzymacie wskazówki pielęgnacji dla każdego typu.

Trendy 2019: Caramel drizzle, czyli modna koloryzacja włosów na jesień i zimę >>>

Jak wzmocnić włosy - olejowanie 

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale podstawą pielęgnacji, jeśli chodzi o włosy, powinno być ich nawilżanie. Jednak nie wyłącznie za pomocą odżywki, stosowanej na końcówki, chociaż to oczywiście wzmacnia efekt i jest jak najbardziej wskazane. Jeśli Wasze włosy są połamane, cienkie, suche, elektryzują się lub borykacie się z każdym innym problemem, spróbujcie olejować je, najlepiej kilka razy w tygodniu (koniecznie przed myciem). Olej chroni włosy przed utratą wilgoci, dlatego warto stosować tę metodę. Można to robić na sucho lub na mokro. Niewielką ilość oleju np. z awokado, lnianego, arganowego, rycynowego, oliwy z oliwek, słonecznikowego lub z pestek śliwki należy rozetrzeć na dłoniach, a następnie wetrzeć we włosy, najlepiej małymi partiami, aby zrobić to dokładnie. Olej można trzymać od 15 minut do kilku godzin, to od Was zależy, ile czasu potrzebujecie. Ostatni etap olejowania to oczywiście umycie głowy delikatnym szamponem. 

Jak zapuścić grzywkę? Oto skuteczne sposoby! >>>

Jak wzmocnić włosy? Stosuj suplementy

Aby uzupełnić codzienną pielęgnację, warto stosować suplementy diety, dedykowane wzmocnieniu włosów. Na rynku istnieje bardzo duży wybór preparatów. Zdecydujcie się na te, które zawierają biotynę, wspomagającą produkcję keratyny, poprawiającej kondycję włosów. Wybierzcie również suplementy bogate w witaminy: B1, B2, B5, B6, B12 i antyoksydacyjne witaminy A, C oraz E, które zapewnią włosom zdrowy i piękny wygląd.

Teraz wiecie już wszystko o tym, jak wzmocnić włosy!