To nie pierwszy raz, kiedy gościem #girlTALK jest Karoliną Sobańską, vlogerka, autorka podcastu, weganka i ekofreak z długim stażem. Karolina zrezygnowała z mięsa z powodów etycznych po tym, jak sama obejrzała film o przemysłowej hodowli zwierząt. Wie jednak, że każdy ma inną motywację do zmiany, bo każdy ma też inną wrażliwość. Jednak każda pozytywna decyzja pociągać może za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Wymiana plastikowej szczoteczki do zębów na modną dziś i bardziej ekologiczną — bambusową — wydaje się być dobrą decyzją. Jednak taka szczoteczka musi przelecieć aż z Bali.

„Kim jest #DyleMadka?”, czyli Marta Lech-Maciejewska w kolejnym odcinku #girlTALK >>>

Jak w gąszczu zawiłości wybrać dobrą dla siebie i najodpowiedzialniejszą drogę? Karolina hołduje zdrowemu rozsądkowi i umiarowi. Sama często kładzie na szali różne wartości, z których wybiera tę która jest dla niej ważniejsza. Ostatnio zarzucono jej, że określa się jako osoba zaangażowana w sprawy ekologii, ale sama podróżuje samolotem. Sama chce służyć planecie, ale też normalnie żyć. Podróże to jej pasja i sposób na szczęście.

Czy ekologiczne postawy wymagają wyrzeczeń i wielkich zmian? Często słyszy się, że weganizm jest drogi i skomplikowany. Karolina wierzy w metodę małych kroków, czyli tzw. baby steps. Według niej małe decyzje, codzienne wybory potrafią bardzo dużo zmienić, a także przyczynić się do kształtowania pozytywnego nawyku. Wiesz, że żeby zaoszczędzić 6 000 litrów wody wystarczy zrezygnować z jednego burgera? Ten sam efekt można osiągnąć, nie myjąc się przez pół roku.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.