MATERIAŁ PARTNERA

Niestety stosowane metody antykoncepcji – szczególnie w tabletkach – nierzadko przyczyniają się do pojawienia się problemu wypadania włosów. Stosowana regularnie antykoncepcja długoterminowa doprowadza do osłabienia cebulek włosów; w efekcie tracimy ich o wiele więcej niż zwyczajowe sto dziennie.

Wszystkiemu winne są hormony. Męskie (na przykład testosteron) powodują, że włosy rosną szybciej ale i przyczynia się do większej ich utraty. Wahania hormonalne, czy to spowodowane przez stosowane metody antykoncepcji, czy to wywołane przez przebytą ciążę i poród, nierzadko potrafią porządnie namieszać w naszym organizmie i doprowadzić do sporej utraty włosów. Inną przyczyną ich wypadania na tle hormonalnym może być szok fizyczny lub psychiczny. Nierzadko za patologiczne gubienie włosów odpowiadają także anemia, problemy z tarczycą czy skutki niektórych leków. Wtedy trzeba zasięgnąć porady lekarza. Co jednak, jeśli za wypadanie włosów odpowiada antykoncepcja długoterminowa i jej odstawienie? Przecież każda z nas chciałaby móc pochwalić się gęstą, błyszcząca i zdrową czupryną, będącą niewątpliwą ozdobą kobiecego wyglądu. Jak poradzić sobie z tą nieprzyjemną i mało estetyczną dolegliwością, jaką jest gubienie włosów?

Dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie stosowania Dercos Amilexil Pro Vichy. To kuracja przeciwko wypadaniu włosów, wyprodukowana w Laboratoriach Vichy. Badania nad formułą Dercos Amilexil Pro trwały ponad dziesięć lat. Efektem jest innowacyjna cząsteczka farmaceutyczna o nazwie Amilexil, która służy zwalczaniu wypadania włosów. Działanie cząsteczki polega na redukcji usztywnienia kolagenu w okolicy mieszka włosowego. Służy to zwiększeniu elastyczności i sprężystości włosa – dzięki nim jest on lepiej przytwierdzony do skóry głowy. Cząsteczka łączy się z SP94 – substancją opracowaną w celu poprawy jakości włosów – ma ona za zadanie usprawnić dostarczanie do cebulki elementów energetycznych. Dzięki temu włosy szybciej rosną, są zarówno silniejsze jak i grubsze, co pozytywnie wpływa na ich wygląd. Witaminy PP i B6 poprawiają jakość włosa, który staje się grubszy i odżywiony. Wzmocnieniem działania witamin zajmuje się arginina, również zawarta w Dercos Amilexil Pro Vichy. Stymuluje ona mikrokrążenie krwi, dzięki któremu substancje odżywcze szybciej pobudzają cebulkę włosa do wzrostu.

Kuracja przeciwko wypadaniu włosów Dercos Amilexil Pro Vichy jest również wyposażona w nowoczesny, elegancki aplikator z zaokrągloną końcówką. Delikatnie masuje, pomaga rozprowadzić Dercos Amilexil Pro po całej powierzchni głowy i, podobnie jak arginina, stymuluje mikrokrążenie. Nie należy martwić się o podrażenia – aplikator dostosowany do każdej, nawet najwrażliwszej skóry głowy. Nie zawiera niklu, więc nadaje się także dla alergików. Kuracja przeciwko wypadaniu włosów Dercos Amilexil Pro Vichy jest w całości hipoalergiczna. Nie zawiera również parabenów.

Badania uwidaczniają skuteczność Dercos Amilexil Pro. Aż 72 proc. użytkowników deklaruje poprawę w kwestii wypadania włosów. Włosy stają się gęstsze i lepiej odżywione oraz wzmocnione. Skuteczność ta została potwierdzona pod kontrolą dermatologiczną w środowisku szpitalnym, gdy 188 kobiet zostało poddanych kuracji kuracja przeciwko wypadaniu włosów Dercos Amilexil Pro. Prawie trzy czwarte z nich uznało, że stan ich włosów znacznie się polepszył, a na szczotce zostaje obecnie mniej włosów niż przed rozpoczęciem badań.

Należy pamiętać, że na stan naszej fryzury wpływa też odpowiednia dieta. Duża ilość żelaza z pewnością zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów. Warto więc zadbać o ubogacenie diety w orzechy, pestki dyni, ryby i owoce morza. Naszym włosom potrzebny jest również cynk, selen, wapń i krzem oraz – co bardzo ważne – witaminy i kwasy omega-3. Racjonalna dieta, zdrowy tryb życia i stosowanie preparatów takich jak kuracja przeciwko wypadaniu włosów Dercos Amilexil Pro Vichy z pewnością przyczynią się do poprawy stanu naszych włosów.