Kwiaty towarzyszyły jej zawsze, ale były raczej dodatkiem do życia. Lubiła spędzać czas w ogrodzie rodziców i dziadków, ale nigdy nie wiązała z tym przyszłości. Chciała być dyplomatką. Ostatecznie związała się z mediami i marketingiem. Kiedy jej drogi zawodowe i prywatne mocno się skomplikowały, postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i przebranżowiła się. Jak sama mówi, dzięki temu czuje się pewniej, bo gdziekolwiek nie rzuci jej życie, wie, że sobie poradzi.

Według Ani najgorszy jest nieoswojony lęk. Wiele osób nawet nie zaczyna, nie podejmuje minimalnego ryzyka, bo boi się niepowodzenia, porażki. Przyznaje, że sama bała się wielu błędów i pomyłek. Najbardziej do momentu, kiedy się nie wydarzyły. Kiedyś zdarzyło jej się pomylić datę realizacji. Dowiedziała się o tym w dniu wydarzenia, którego oprawę florystyczną miała przygotować. "Kiedyś panicznie bałam się, że coś takiego będzie miało miejsce. Aż do momentu, kiedy się wydarzyło. Dziś już doskonale wiem, co zrobić w takiej sytuacji i jak jej uniknąć."

„Sztuka dobrego życia” – Eliza Wierkowska w kolejnym odcinku #girlsASK >>>

Kryzysy są dla Kwiaciary źródłem siły, nauki, sposobem na rozwój. Trudną lekcją, ale często najbardziej skuteczną, efektywną. Żeby nauczyć się latać wysoko, trzeba spaść wiele razy. Zdjęcia jej wczesnych prac zestawione z dzisiejszymi obrazują drogę rozwoju. Widać w nich progres, naukę, dużo wysiłku, które włożyła w samorozwój. Stara się porównywać się mądrze. Szuka inspiracji za granicą, stawia sobie wysoko poprzeczkę. Przyznaje, że być może dawno zmieniłaby pracę lub zrezygnowała, gdyby nie pasja.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.