Obecna sytuacja, spowodowana pandemią koronawirusa, zmusiła nas do pozostania w domach. Zamknięto również salony kosmetyczne i fryzjerskie i chociaż rząd zapowiedział stopniowe odmrażanie gospodarki – w tym tygodniu zostały otwarte m.in. galerie handlowe i instytucje kultury – z wizytą u kosmetyczki i fryzjera będziemy musieli jeszcze poczekać. To oznacza, że trzeba radzić sobie w domowych warunkach, jeśli chodzi o pielęgnację skóry, włosów i paznokci. Dzięki temu uczymy się robić i ściągać hybrydę, mieszamy domowe maseczki na twarz ze składników, które znajdziemy w kuchni i testujemy olejowanie włosów, które działa zbawiennie, jeśli tylko dobierzmy odpowiedni do naszego rodzaju olej. Odważniejsze dziewczyny same podcinają końcówki włosów, a nawet grzywkę. Dzięki ekspertom i tutorialom, jakie znalazłyśmy w sieci, Wy również możecie spróbować swoich sił jako fryzjerki i obciąć włosy w domowym zaciszu. Link do artykułów znajdziecie tutaj (fryzjerka Sylwia Habdas radzi, jak poradzić sobie z końcówkami) oraz tutaj (proste tutoriale z YouTube, jak obciąć grzywkę). Sprawa nieco się komplikuje, gdy mamy farbowane włosy, a odrosty stają się tak widoczne, że już praktycznie nie możemy na nie patrzeć. Niektóre salony fryzjerskie oferują usługi online, to znaczy wysyłają swoim stałym klientkom mieszankę farb, aby wykonały zabieg w domu według instrukcji na komunikatorze. Niestety nie wszystkie miejsca mają taką opcję. Jeżeli nie macie możliwości, aby skorzystać ze wspomnianej usługi, istnieją produkty, które pomogą Wam w zmniejszeniu odrostu. Oczywiście wszystko zależy od koloru włosów – niektóre kosmetyki będą lepiej działały, inne mniej, ale jest to jakieś wyjście i jeżeli macie dość odrostów, bo po prostu źle się z tym czujecie, nie zaszkodzi spróbować. 

Od teraz możecie skorzystać z usług fryzjerskich w domu! Jak to zrobić? >>>

Jak zmniejszyć odrosty w domu radzi Marta Zawiślańska z Atelier Stylissmo

O radę zapytałyśmy również Martę Zawiślańska, fryzjerkę gwiazd z Atelier Stylissmo, która bardzo zdroworozsądkowo podchodzi do tematu. Warto pamiętać, że odrosty to oczywiście nie koniec świata i nie można się tym zamęczać. A ostatecznie tymczasowy odpoczynek od farby dobrze zrobi włosom. Co radzi fryzjerka? – Najlepiej byłoby o tym nie myśleć i poczekać na powrót do salonu. Oczywiście nikt nie przewidział tego, że tak długo przyjdzie nam żyć w kwarantannie. Polecam zacząć od specjalnego produktu, czyli np. spreyu lub markera do zatuszowania odrostów (w tym siwych włosów). Fajnie i delikatnie przykrywają odrosty, występują w różnych odcieniach, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Odradzam samodzielne farbowanie włosów, natomiast jeżeli któraś z nas nie wytrzyma, pamietajmy, nałóżmy farbę tylko na odrosty, nie przeciągajmy jej na całości długości włosa. W przypadku ciemnych włosów bardzo łatwo jest zniszczyć kolor, który wypracowaliśmy wcześniej w fryzjerem. W tym czasie postawmy na pielęgnację – włosy odpoczną, będą wzmocnione. W sam raz, aby niedługo wrócić do ulubionego salonu! – tłumaczy Marta Zawiślańska.

Jak zmniejszyć odrosty w domu – produkty, które w tym pomogą

Tak jak wspomniała Marta Zawiślańska, na rynku istnieje wiele kosmetyków, które pomagają zmniejszyć odrost. Jednym z naszych ulubionych produktów do włosów jest maska koloryzująca z pigmentem profesjonalnej marki Maria Nila. W jej ofercie znajdziecie całą gamę kolorów, które podbijają obecny odcień lub go zmieniają. Intensywność zależy od koloru bazowego. Oczywiście maski z pigmentem nie zniwelują odrostów w całości, ale delikatnie wyrównają z kolorem na całej długości włosów. Dodatkowo produkty pielęgnują farbowane włosy, nawilżają je i odżywiają, a także utrzymują blask i sprawiają, że włosy są miękkie. Dla wzmocnionego efektu warto potrzymać maskę na głowie około 60 minut, a następnie spłukać letnią wodą. Efekt utrzymuje się do 10 myć! 

Inny rodzaj produktów, który pomaga zmniejszyć odrosty w domu, to spreje. Szczególnie popularne są te od L’Oreal Paris, Magic Retouch. Są łatwe w użyciu i zapewniają natychmiastowe efekty i występują w kilku podstawowych kolorach. To niestety krótkotrwałe rozwiązanie, utrzymujące się tylko do następnego mycia. Ale produkt maskuje w kilka minut siwe włosy oraz odrosty.