Kwarantanna to dobry czas, aby nadrobić pielęgnacyjne zaległości. Oprócz domowego spa, w ramach którego zachęcamy Was do zrobienia domowych, odżywczych maseczek, peelingu całego ciała, na który nigdy nie macie czasu i masażu twarzy rollerem, który zmniejszy opuchliznę i poprawi krążenie, przygotowałyśmy coś jeszcze. Wspólnie z marką NeoNail stworzyłyśmy poradnik, jak zrobić hybrydy w domu. Nie musicie rezygnować z paznokci hybrydowych tylko dlatego, że trwa kwarantanna. Z odpowiednimi narzędziami, odrobiną cierpliwości i naszą instrukcją poradzicie sobie bez problemu! Poniżej znajdziecie wskazówki, jak zrobić hybrydy w domu. Satysfakcja gwarantowana.

Trendy wiosna 2020: Slanted French Manicure – trend w mani, dzięki któremu paznokcie wydają się dłuższe >>>

Jak zrobić hybrydy - krok pierwszy. Przygotuj stanowisko pracy 

Eksperci marki NeoNail wskazują, że najważniejsze jest przygotowanie miejsca, w którym będziecie robiły hybrydę. Zwróćcie uwagę na to, aby było dobrze oświetlone i żeby nic nie umknęło Waszej uwadze. Ważna jest również przestrzeń - musicie zagospodarować wystarczającą ilość miejsca na robienie hybrydy w domu. Rozłóżcie także niezbędne narzędzia, za pomocą których zrobicie manicure hybrydowy. W zestawach NeoNail typu Starter Set znajdziecie wszystkie elementy, potrzebne do zrobienia paznokci hybrydowych, m.in. lampę LED, utrwalającą bazę, top, lakiery hybrydowe oraz akcesoria do manicure. Taki zestaw to wygodna opcja - nie musicie martwić się, że czegoś Wam zabraknie! 

Jak zrobić hybrydy - krok drugi. Wykonaj klasyczny manicure 

Kolejny krok to przygotowanie paznokci do pomalowania lakierem hybrydowym. Wykonajcie klasyczny manicure, czyli odsuńcie delikatnie skórki drewnianym patyczkiem, a następnie opiłujcie paznokcie i nadajcie im kształt wedle upodobań. My ostatnio jesteśmy fankami delikatnych, krótkich „migdałków”. Aby to zrobić, wybierzcie pilnik o gradacji 180. Następnie możecie przejść do zmatowienia paznokci. „Pamiętaj, aby zrobić to delikatnie – wystarczy, że usuniesz połysk. Powstały pył usuń pędzelkiem lub szczoteczką”, wskazują eksperci NeoNail. 

Następnym, bardzo ważnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia. Zróbcie to bardzo dokładnie, aby mieć pewność, że lakier hybrydowy utrzyma się na płytce jak najdłużej. Jak odtłuścić paznokcie? To bardzo proste. Potrzebujecie do tego wacika kosmetycznego - przydatna rada od ekspertów NeoNail: najlepiej, żeby to były waciki bezpyłowe - oraz cleanera do nasączenia. Przetrzyjcie wacikiem dokładnie paznokcie i gotowe!  

Pro tip: jeżeli płytka paznokcia jest tłusta, zastosujcie produkt Nail Prep, który sprawi, że kolejne warstwy - baza, lakier i top - będą się lepiej trzymały.

Jak zarobić hybrydy - krok trzeci. Pomaluj paznokcie 

Krok trzeci, czyli malowanie lakierem hybrydowym i utrwalanie lakieru w lampie LED lub UV, można podzielić na trzy części, czyli w skrócie: baza, lakier i top. Na pierwszy ogień idzie oczywiście baza. Nałóżcie cienką warstwę, nie zapomnijcie o brzegach paznokci i utrwalcie bazę w lampie. Kolejny etap to nasz ulubiony moment, czyli malowanie lakierem! Wybierzcie ulubiony kolor lub taki, na który macie akurat ochotę. „Warstwa lakieru powinna być cienka, a wolny brzeg zabezpieczony. Utwardź stylizację w lampie i powtórz cały krok jeszcze raz”, radzą eksperci NeoNail. Ostatni etap to aplikacja topu, który nadaje pięknego połysku paznokciom. Tutaj również obowiązują te same zasady: cienka warstwa, wolny brzeg i na koniec lampa. Przemyjcie każdy paznokieć cleanerem i hybryda gotowa! W galerii powyżej znajdziecie zdjęcia, które przeprowadzą Was przez instrukcję krok po kroku. 

Zobacz także:

Ale to jeszcze nie wszystko. Koniecznie pochwalcie się efektami i pokażcie nam, jak poradziłyście sobie, robiąc hybrydę w domu! Dodajcie zdjęcie manicure na Instagram z hasztagiem #MalujewdomuzNeoNail. Przyłączcie się do akcji i pamiętajcie o tym, że zostajemy w domu!