KROK 1: Zakupy w drogerii

Wykonanie profesjonalnego manicure w domu wymaga kilku gadżetów. Na szczęście to jednorazowy wydatek- te akcesoria posłużą wam  na długo. Przyda się krem albo maska do pielęgnacji rąk i paznokci, żel do usuwania i zmiękczania skórek, pilnik (najlepiej szklany, stosując go unikniesz rozdwajania paznokci), polerka, dobre cążki, radełko lub patyczek do odsuwania skórek i zestaw do malowania: baza, lakier, utwardzacz do lakieru i opcjonalnie preparat do odtłuszczenia płytki paznokcia.

KROK 2: Zadbaj o dłonie

Pamiętaj, że osiągnięcie super efektu końcowego wymaga zadbanych i pięknych dłoni. Upewnij się, że skóra rąk jest nawilżona- dzień wcześniej nałóż na nie pielęgnującą maskę, a na paznokcie odżywkę.

KROK 3: Przygotowanie paznokci

Często ignorowany, a w zasadzie najważniejszy etap. Bez odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia nie osiągniesz perfekcyjnego efektu. Zacznij od usunięcia z paznokci odżywki albo resztek lakieru. Na skórki nałóż preparat do ich zmiękczania i usuwania- najlepiej sprawdzą się te w żelu. Nałóż i zgodnie z instrukcją na opakowaniu (w zależności od produktu) pozostaw na paznokciach na kilka minut. Pamiętaj- musisz usunąć preparat bardzo dokładnie- pozostawiony na paznokciach zniszczy płytkę i podrażni skórę. Kolejny etap to odsunięcie skórek od nasady płytki paznokcia- użyj to tego patyczka do manicure, albo metalowego radełka i wytnij używając cążek. Bądź bardzo delikatna- tnij końcem ostrza, małymi fragmentami ale ciągłym ruchem. Każde zacięcie skóry może spowodować zakażenie. No i boli! Unikaj wycinania zbyt dużej ilości skórek po bokach i na górze paznokcia- wycinane będą tylko uciążliwie narastać. Lepiej wyrób sobie nawyk stosowania odżywki do ich zmiękczania- dzięki temu zawsze będą wyglądać super.

Spiłuj paznokcie na dowolny kształt, pamiętaj żeby ruch pilnika odbywał się w jednym kierunki- zapobiegniesz rozdwajaniu płytki. Potem czas na polerowanie. Najlepiej użyj dwustronnej polerki- jedną stroną najpierw zmatowisz i wyrównasz płytkę, drugą nadasz blasku. Ostatni krok w przygotowaniu do malowania to odtłuszczenie paznokcia- użyj specjalnego preparatu albo bardzo dokładnie umyj ręce mydłem bez dodatku nawilżających olejków.

KROK 3: Malowanie

Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz bazę, utwardzacz i lakier z tej samej linii- ale to nie jest konieczne. Najpierw nałóż cieniutką warstwę bazy- ochroni paznokieć przed działaniem lakieru koniec z zafarbowanymi na czerwono paznokciami, których nie da się domyć!) i przedłuży trwałość manicure'u. Gdy baza wyschnie czas na lakier. Najlepiej sprawdzą się takie o wodnistej konsystencji- unikaj lakierów z formułą szybkiego wysychania (te świetnie sprawdzą się na wyjazdach). Pierwsza warstwa lakieru powinna być bardzo cienka. Jak malować? Cóż to wymaga pewnej wprawy, ale zasada jest prosta. Pędzelek przyłóż tuż nad nasadą paznokcia- ale nigdy nie dochodź do linii skórek! W miarę możliwości nie odrywaj pędzelka od płytki- przeciągnij go wzdłuż nasady pulsacyjnym ruchem, przejdź w bok i w górę. Nie zaniedbuj boków paznokcia- im bliżej skórek dojdziesz tym manicure będzie trwalszy (tylko nie wychodź za linię :)) Nie przejmuj się smugami- to w końcu 1 warstwa, najważniejsze żebyś dobrze wyznaczyła granice na których ma znaleźć się lakier. Gdy wyschnie nałóż drugą, jeśli to potrzebne trzecią warstwę. A gdy lakier wyschnie nałóż preparat utwardzający- doda blasku, wyrówna lakier i znacznie przedłuży jego trwałość.

Poczekaj długo, aż będziesz w 100% pewna że paznokcie wyschły na 100%. I gotowe!

ZOBACZ TAKŻE:

TRENDY W MAKIJAŻU: 5 PATENTÓW NA BIAŁY MAKE-UP

REWOLUCJA W MAKIJAŻU: NAKLEJANE KRESKI DIORA

TRENDY W MAKIJAŻU: JAKIE KOLORY MUSISZ MIEĆ W KOSMETYCZCE TEGO LATA