Dziewczyny, przede wszystkim pamiętajcie o tym, że na wideokonferencji jesteśmy pokazywane w dość bliskim kadrze. Dodatkowo przebijamy się przez ekran komputera, co sprawia, że nasz makijaż jest prawie niewidoczny. Dlatego w tym przypadku nasz makijaż musi być mocniejszy niż normalnie. Pamiętajmy jednak żeby nie przesadzić. Natomiast jeśli czeka Was ważne spotkanie, czy nawet rozmowa o pracę online, i chcecie dobrze wyglądać podczas takiej wideokonferencji, to mam dla Was kilka wskazówek!
 

Jak zrobić szybki makijaż do pracy, który sprawdzi się przed kamerą? Tłumaczymy krok po kroku

1. Zaczynamy oczywiście od nałożenia podkładu, rozprowadzamy go równomiernie po całej twarzy.

2. Następnie korektor (tu pamiętajmy o świętej zasadzie – korektor musi być przynajmniej o jeden ton jaśniejszy od koloru podkładu!), połóżcie promieniście pod okiem, zaczynając wzdłuż nosa, najlepiej rozprowadzić go zwilżoną gąbeczką.

3. Kolejnym krokiem jest przypudrowanie twarzy pudrem, może być matowy lub lekko rozświetlający.

4. Konturowanie twarzy – czyli jeden z trudniejszych dla większości z Was element makijażu. Co należy zrobić aby ułatwić sobie sprawę? Zamiast wąskiego pędzelka wybieramy ten trochę szerszy, można użyć tego samego co do pudru. Dzięki temu nie zrobimy sobie tak zwanych placków :) Bronzer nakładamy na kości policzkowe zahaczając troszkę strefę pod kością. Jeśli chodzi o dopasowanie koloru bronzera, tu głównie uwaga do osób z jasną karnacją – jeśli mamy bardzo jasną buzię, dobieramy dużo jaśniejszy bronzer i w chłodniejszym odcieniu. Pamiętajmy również o tym, aby użyć bronzera również na czoło oraz przeciągnąć pędzlem po całym owalu twarzy (żuchwa i broda).

5. Następnie na kość policzkową nakładamy odrobinę różu (najlepiej w kolorze brzoskwiniowym), ponieważ świetnie sprawdza się przy każdym kolorze skóry, każdym typie urody i niezależnie od wieku. Doda świeżości skórze, dzięki czemu będziemy wyglądały na dużo bardziej wypoczęte i radosne.

6. Najprostszym makijażem oka, który będzie dobrze wyglądał w obiektywie kamery jest nałożenie na powiekę rozświetlacz, najlepiej w kolorze szampańskim/jasnego beżu. Przy linii rzęs można rozetrzeć brązową kredkę miękkim pędzelkiem. Pamiętajmy o tym, aby zrobić to dokładnie przy linii rzęs – ponieważ zależy nam na podkreśleniu oka. Nie zapomnijmy oczywiście o mocnym wytuszowaniu rzęs.

7. Na usta nakładamy błyszczyk lub pomadkę ale uwaga. Nie może być on w jasnym kolorze ani mocnym agresywnym. Najlepiej dobrać tu coś pod nasz naturalny kolor ust.

8. Jeśli chodzi o brwi, to najprostszym sposobem, żeby je w naturalny sposób zarysować bez zastanawiania się jak zrobić to perfekcyjnie, jest użycie żelu koloryzującego do brwi.

Czego nie należy robić? NIE UŻYWAMY zbyt dużej ilości rozświetlacza.
 

Marta Gąska – jest jedną z najlepszych makijażystek w Polsce, niekwestionowaną specjalistką i autorytetem w dziedzinie makijażu. W Dzień Dobry TVN prowadzi własny cykl makijażowy „Maluj się kto może”. Na swoim koncie ma współpracę z największymi gwiazdami kina, estrady m.in: Edytą Górniak, Justyną Steczkowską, Małgorzatą Sochą czy Ewą Farną. Tworzy makijaże przy największych show telewizyjnych: „Taniec z Gwiazdami”, „Dance, dance, dance”, „The Voice Of Poland”, „X factor”, „The World of Dance”. Występuje w roli eksperta od makijażu w licznych programach TV takich jak: „Projekt Lady” TVN,  „Sablewskiej Sposób Na Modę” TVN STYLE, „Pojedynek na modę” TVN STYLE „Przeszyj to sam” TVN STYLE. Od 8 lat z ogromnym powodzeniem prowadzi własną szkołę makijażu, gdzie rokrocznie szkoli kilkadziesiąt osób. MARTA GĄSKA MAKEUP SCHOOL bierze udział w największych modowych i kulturalnych wydarzeniach takich jak m.in. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Przeprowadza liczne szkolenia i warsztaty praktyczne z zakresu makijażu i wizerunku zarówno dla profesjonalistów, podmiotów gospodarczych, jak i również osób fizycznych.