„Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość” – powiedział przed laty Michał Anioł i trudno się z nim nie zgodzić. Zwłaszcza w kontekście mody. Najlepszy przykład? Jedna z ostatnich, codziennych stylizacji Kendall Jenner, na którą top modelka postawiła, śpiesząc się na pokaz Off-White podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Nie założyła bowiem nic nadzwyczajnego. Ot, klasyczne jeansy i skórzaną kurtkę. A jednak to połączenie (i dodatki, które dobrała do tej bazy) sprawiły, że o jej looku mówią dziś wszyscy. Co dokładnie miała na sobie? Nie trzymamy was w niepewności. 

Jaką kurtkę dobrać do jeansów wiosną 2022? Przykład daje Kendall Jenner

Zacznijmy od podstaw, czyli od jeansów. Top modelka doskonale wiedziała, jakie wybrać – postawiła na niebieskie spodnie o prostej nogawce, które są już totalną klasyką. A konkretnie kultowy już model Danielle popularnej marki premium Khaite. Do jeansów dobrała skórzaną kurtkę, ale wcale nie legendarną już ramoneskę, która w sezonie wiosna-lato 2022 jest jednym z silniejszych trendów, ale inny – równie modny model. Chodzi o skórzaną kurtkę, jaką pamiętamy z lat 80. – obszerną i zwieńczoną niewielkim kołnierzykiem – dokładnie taką, jaką przed laty nosili nasi ojcowie. A także znany z „Przyjaciół” Joey Tribbiani. W charakterystycznym brązowym kolorze. To był strzał w dziesiątkę!

Zwłaszcza, że Kendall Jenner postawiła także na ultramodne dodatki: czapkę z daszkiem (najbardziej instagramowy dodatek –  i to już od kilku sezonów), okulary przeciwsłoneczne w rogowych oprawkach, torebkę- bagietkę od Jil Sander (nieco większą niż klasyczne modele, a do tego wykończoną kożuszkiem). Całość uzupełniając o botki z lakierowanej skóry – na niewysokim obcasie. Najlepiej zresztą zobaczcie sami i same: 

fot. Getty Images

Wam też podoba się ten look? Podpowiadamy jak go odtworzyć, tym bardziej, że wcale nie jest to trudne. Warto pójść w ślady top modelki, bo ubrania i dodatki, które pozwalają skompletować tę stylizację, nigdy nie wyjdą z mody. To inwestycja na lata!

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.