Filmy świąteczne dla każdego znaku zodiaku

Oglądanie gwiazd na Gwiazdkę to zawsze dobry pomysł. A  jeszcze lepszy, jeśli w wyborze repertuaru pomogą ci... gwiazdy. Zagmatwane? Już wyjaśniamy. 

Boże Narodzenie stanowi doskonałą okazję nie tylko do spotkań z bliskimi, ale również jest doskonałym pretekstem do nadrobienia zaległości filmowych i serialowych. Bardzo wytrwali oglądają zazwyczaj to, co w telewizji, ci delikatniejsi stawiają na Netflix i inne platformy streamingowe. Wybór na nich jest bogaty i łatwo znaleźć coś dla siebie. Wyzwanie może pojawić się wtedy, gdy zapragniemy obejrzeć dobrą produkcję świąteczną. Filmy świąteczne są bowiem gatunkiem dość specyficznym i warto dobierać je ostrożnie, do swoich preferencji.

W tym roku proponujemy wam zabawę. Jeśli nie macie pojęcia, co obejrzeć w święta Bożego Narodzenia,  zdajcie się na gwiazdy! One wiedzą, jakie filmy pasują do poszczególnych znaków zodiaku. Nie tylko dla zodiakar!

Filmy na święta – Strzelec: „Śnięty Mikołaj”, reż. John Pasquin (1994)

Strzelce to osoby wesołe i otwarte. Ale ich hojność i życzliwość mogą być niekiedy przyćmiona charakteryzującą ich również niecierpliwością i nieostrożnością w wielu sytuacjach. Filmem świątecznym, który idealnie do nich pasuje, jest „Śnięty Mikołaj”. W tym klasyku z lat 90. mężczyzna o nazwisku Scott Calvin (Tim Allen) przypadkowo zabija Świętego Mikołaja i zostaje przetransportowany na biegun północny, gdzie odkrywa, że zostanie nowym Mikołajem. Z elfami i reniferami, które mu pomagają, Scott uczy się akceptować swój los i cieszyć świąteczną radością. 

Co obejrzeć w święta – Koziorożec: „Kevin sam w domu”, reż. Chris Columbus (1990)

Podobnie, jak bohater filmu Koziorożce są odważne, praktyczne oraz wystarczająco ostrożne, aby poradzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Czyli także wtedy, kiedy zostają same w domu i muszą przechytrzyć niebezpiecznych włamywaczy. Do tego wykorzystują swój spryt i pomysłowość, czyli to, co także cechuje 8-letniego Kevina przypadkowo porzuconego przez rodzinę na Święta. Więcej o fabule tego filmu pisać chyba nie musimy. W tym roku Polsat po raz kolejny wyemituje go w Wigilię!

Co obejrzeć w Boże Narodzenie – Wodnik: „Miasteczku Halloween” (The Nightmare Before Christmas), reż. Henry Selick (1994)

Każdy Wodnik zasługuje na film świąteczny równie pomysłowy i przewidywalny jak on. Za tym stoi jeden z najbardziej kreatywnych reżyserów w świecie kina Tim Burton. W animowanym „Miasteczku Halloween” przejawia swój geniusz poprzez historię, w której Pumpkin King aka Jack Skellington znudzony Halloween, upiorny klimat tego postanawia wprowadzić również w Boże Narodzenie. Wodniki na pewno docenią urok tego obrazu, a przy okazji też samych Świąt.

Świąteczne filmy – Ryby: „Świąteczny książę”/ A Christmas Prince, reż. Alex Zamm (2017)

„Świąteczny książę” to film, który docenią wszyscy miłośnicy komedii romantycznych. A tych wśród Ryb zdecydowanie nie brakuje. Ryby to bardzo wrażliwe osobniki, dlatego z pewnością zachwycą się utrzymają w świątecznym klimacie opowieścią o młodej dziennikarce, która prezent dostaje jeszcze przed świętami: zostaje wysłana za granicę, by przygotować materiał o dziarskim księciu, który niebawem za zasiąść na tronie.  

Zobacz także:

Filmy na Boże Narodzenie – Baran: „Prezent pod choinkę” (Christmas Story)  reż. Bob Clark (1993)

Baranem rządzi planeta Mars. A to oznacza, że każdy spod tego znaku zodiaku potrzebuje filmu, w którym ekscytacja łączy się z nutą czyhającego niebezpieczeństwa. Dlatego w tym przypadku idealnie sprawdzi się klasyka rodem z lat 80., a dokładnie „Prezent pod choinkę”. Baranowi na pewno przypadną do gustu szaleństwa zbuntowanego chłopaka o imieniu Ralpie Parker (Peter Billingsley). A także dość nietypowe świąteczne prezenty, czyli kostium różowego królika oraz lampa-noga.

Filmy na święta – Byk: „Ekspres Polarny” (The Polar Express), reż. Robert Zemeckis (2004)

W święta Byki lubią czuć się szczęśliwe, zaopiekowane i spokojne. Lubią rozsiąść wygodnie w fotelu, pod kocem, z kubkiem ciepłej herbaty, oglądając coś, dzięki czemu zrobi im się ciepło także na sercu. Dlatego zasługują na taki świąteczny film, jak „Ekspres Polarny”. To historia pewnego chłopca, który w Wigilię udaje się w podróż pociągiem na biegun północny. Ta przygoda raz na zawsze zmieni jego podejście do Bożego Narodzenia.

Świąteczne filmy – Bliźnięta: „Zamiana z księżniczką” (The Princess Switch), reż. Michael Rohl (2018)

Najlepszy świąteczny film dla Bliźniąt to oczywiście film o bohaterkach, które są identyczne. Gdy mocno stąpająca po ziemi cukierniczka z Chicago i szykująca się do ślubu księżna odkrywają, że wyglądają tak samo, postanawiają z okazji świąt zamienić się miejscami. Ta komedia romantyczna z Vanessą Hudgens w podwójnej roli to idealna opcja na seans we dwoje - z ukochanym, przyjaciółką lub z siostrą!

Najlepsze filmy na święta – Rak: „To właśnie miłość” (Love Actually), reż. Richard Curtis (2003)

W święta każdy Rak powinien przytulić się do bliskiej osoby i w jej towarzystwie obejrzeć jeden z najbardziej romantycznych filmów, jakie powstały, czyli „To właśnie miłość”. Historia dziewięciu różnych par, granych przez takie aktorskie sławy, jak Colin Firth, Emma Thompson, Liam Neeson czy Keira Knightley, sprawi, że łzy polecą na pewno. A następnie zechcecie przelać tę całą miłość płynącą z filmu na innych.

Najlepsze filmy świąteczne – Lew: „Elf”, reż. Jon Favreau (2003)

Chyba nie ma bardziej „lwiego” filmu niż „Elf”. Will Farrell wciela się w Buddy’ego, człowieka wychowanego przez elfy, który przybywa do Nowego Jorku, aby odnaleźć swojego ojca. Nikt nie wzruszy wam równie mocno, jak lekko dziwaczny, ale wesoły Elf o wielkim sercu. Jego historię najlepiej obejrzeć z kubkiem kakao z kolorowymi piankami na wierzchu i kokosową posypką.

Filmy na Boże Narodzenie – Panna: „To wspaniałe życie” (It's a Wonderful Life), reż. Frank Capra (1946)

Analityczne Panny zawsze wydają się wyciągać coś z każdej lekcji, jakie daje im życie oraz dążą do doskonałości. Doskonałe są też takie klasyki, jak „To wspaniałe życie” z 1946 roku, film, który wszyscy spod tego znaku zodiaku powinni zobaczyć. Gwiazdka 1945. George Bailey postanawia popełnić samobójstwo z powodu grożącego mu bankructwa. Widząc desperację i rozpacz George’a, Bóg zsyła mu pomoc anioła, by ten odwiódł go od tego tragicznego planu.

Filmy na Gwiazdkę – Waga: „Holiday”, reż. Nancy Meyers (2006)

Ten film aż prosi się, aby obejrzały go wszystkie Wagi. Jest zalotny i zabawny, czyli taki jak one. „Holiday” to absolutnie gwiazdorska obsada - Jude Law, Kate Winslet, Cameron Diaz i Jack Black w roli poszukujących prawdziwego uczucia osób, których losy zupełnie niespodziewanie krzyżują się właśnie w świątecznym okresie.

Co obejrzeć w święta – Skorpion: „Grinch: Świąt nie będzie” (How the Grinch Stole Christmas), reż. Ron Howard (2000)

Boże Narodzenie u Skorpionów bez seansu „Grinch: Świąt nie będzie” to nie Boże Narodzenie. Ten jeden z legendarnych świątecznych obrazów, gdzie w główna rolę wciela się Jim Carrey, opowiada o mieszkającym na górskim szczycie złośliwym stworze o imieniu Grinch. Grinch nie cierpi świąt i postanawia zepsuć ten czas mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Mała Cindy Lou postanawia na własną rękę rozprawić się z wrogiem i jest gotowa zrobić wszystko, by Grinch pokonał święta.