Wiele osób zastanawia się, jaki płyn micelarny wybrać do oczyszczania skóry twarzy. Najważniejsze kryterium stanowi typ skóry i to w kilku wymiarach. Na rynku ogólnie dostępna jest szeroka oferta produktów przeznaczonych dla skóry niewrażliwej. Wybierając produkt, zaczynamy od rozpoznania czy nasza skóra reaguje alergicznie na niektóre składniki zawarte w kosmetykach. Jeżeli tak, mamy do czynienia ze skórą wrażliwą i powinniśmy skierować swoje kroki do apteki i sięgnąć do półki z dermokosmetykami. Są one bardzo łagodne, pozbawione składników drażniących i posiadają badania dermatologiczne.

W dalszej kolejności, należy dostosować produkt do typu skóry: tłustej, suchej, mieszanej. W ofercie Dermedic znajdują się produkty do oczyszczania wszystkich tych typów skóry. Zostały wzbogacone składnikami wspierającymi pielęgnację właściwą czy terapię, np. trądziku, naczynek, AZS.

SKÓRA SUCHA I WRAŻLIWA

Woda jest podstawowym budulcem całego ciała, a jej niedobór w pierwszej kolejności skutkuje pogorszeniem kondycji skóry. Płyn micelarny Dermedic Hydrain3Hialuro przeznaczony jest dla skóry wyjątkowo wysuszonej i wymagającej intensywnej pielęgnacji nawilżającej. Wiodący składnik aktywny płynu – kwas hialuronowy, utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia w skórze, pozostawiając ją sprężystą, mocną i w doskonałej kondycji. Warto zaznaczyć, że płyn micelarny Dermedic Hydrain3 Hialuro został przebadany okulistycznie. Ten dermokosmetyk jest wyjątkowo łagodny dla oczu i hipoalergiczny, idealny do porannego odświeżania cery oraz zmywania dziennego makijażu.

SKÓRA TŁUSTA I MIESZANA ZE SKŁONNOŚCIĄ DO TRĄDZIKU

Skóra ze skłonnością do trądziku jest problemem głównie młodych osób, a jego bezpośrednią przyczyną może być nadczynność gruczołów łojowych. W pielęgnacji takiej cery ważne jest skuteczne oczyszczanie z zanieczyszczeń i sebum, a także działanie łagodzące. Płyn micelarny Dermedic Normacne Preventi ogranicza nadmierne przetłuszczanie się skóry, a dzięki zawartości ekstraktu z rozmarynu lekarskiego działa łagodząco i przeciwzapalnie. Płyn Normacne jest hipoalergiczny i nie zawiera alkoholu.

SKÓRA NACZYNIOWA

Skóra ze skłonnością do rozszerzeń naczyniowych łatwo ulega zaczerwienieniom pod wpływem niewłaściwej diety, stresu czy czynników atmosferycznych. Pierwszym objawem jest przemijający rumień, który z czasem przekształca się w trwale widoczne na skórze rozszerzone naczynia. Dla osób z problemem skóry naczyniowej Dermedic stworzył linię Angio Preventi, a płyn micelarny z tej linii będzie idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o delikatne ale skuteczne oczyszczanie. Płyn jest neutralny dla oczu, a dodatkowo wykazuje działanie wzmacniające naczynia włosowate.

SKÓRA Z OZNAKAMI STARZENIA

Nowością, niedawno wprowadzoną, jest płyn micelarny z linii Dermedic Clinical Regenist, wzbogacony składnikami przeciwstarzeniowymi, wspierający pielęgnację skóry dojrzałej. Dermedic zadbał o to, by oczyszczaniu twarzy towarzyszyło przeciwdziałanie oznakom starzenia się skóry, m.in. przez zwiększoną syntezę elastyny i kolagenu.

materiał promocyjny