4 fryzury w stylu Francuzek, które są modne jesienią 2021

Warto poprosić o nie swojego fryzjera, bo są gwarancją świetnego wyglądu przy minimalnym wysiłku. Z założenia mają sprawiać wrażenie nieco nieujarzmionych i nonszalanckich, a mimo to nie sposób odmówić im elegancji. Tak mniej więcej brzmi przepis na fryzurę idealną według Francuzek. Co to oznacza w praktyce? Przedstawiamy 4 modne cięcia na jesień 2021, dla których straciły głowę Francuzki. Zainspirujcie się! Spoiler alert: Jeśli jakimś cudem jeszcze nie macie grzywki, najwyższa pora nadrobić zaległości. To już znak rozpoznawczy paryskich it-girls! 

Collarbone bob i curtain bangs – najmodniejsza grzywka w stylu Francuzek

Zacznijmy więc od grzywki. Od lat najczęściej wybieraną przez francuskie influencerki jest curtain bangs, czyli grzywka eksponująca czoło. Jest stosunkowo długa, jednak nie wchodzi w oczy, bo przedzielona jest na dwie równe części i odchylona na boki. Stąd wlaśnie nazwa – budzi skojarzenia z zasłonkami po obu stronach okna. Do fanek grzywki należą m.in. Sabina Socol, Anne Laure Mais czy Jeanne Damas (zdjęcie główne). Ta ostatnia nosi ją zresztą w połączeniu z jednym z najpopularniejszych wśród paryżanek cięć – collarbone bob, czyli bobem sięgającym obojczyków. W tym sezonie fryzura znów jest hitem! Tym bardziej, że łatwo zamienić ją w koczka na czubku głowy albo swawolną kitkę!

Prosta grzywka i proste włosy – przycięte jak od linijki

Ale w tym sezonie od curtain bangs modniejsza jest inna grzywka – blunt fringe, czyli grzywka krótka i prosta – jakby była przycięta od linijki. Francuzki doskonale o tym wiedzą. Nie bez przyczyny nosi ją m.in. Caroline de Maigret. Która wychodzi z założenia, że do takiej grzywki najlepiej pasują równo przycięte włosy. Zapomnijcie jednak o prostownicy i innych zabiegach, które sprawią, że włosy będą idealnie gładkie i proste. Francuzki stawiają na nonszalację, dlatego włosy – choć równo przycięte – wyglądają w pełni naturalnie. Wystarczy postawić na naturalne fale, a nawet skręt. Jak pomóc sobie osiągnąć ten efekt? Wystarczy spryskać włosy solą morską i gotowe!

French shag – Modna fryzura na jesień 2021 w francuskim stylu

Efekt bałaganu na głowie pozwoli też osiągnąć modna fryzura na jesień 2021 – French shag, czyli mocno cieniowane włosy nierównej długości – inspirowane latami 70. To fryzura, która optycznie dodaje włosom objętości, a może być wykonywana niezależnie od ich długości – od włosów długich po krótkie. Grunt, by zachowała swoje charakterystyczne „pazurki”.

French bob powraca! 

Jesienią swój wielki powrót odnotowuje także French bob, który abolutnym hitem był ubiegłego lata. Od tego czasu wierna jest mu zresztą jego największa propagatorka – francuska it-girl Taylor La Shae. Niewątpliwie to short bob – najczęściej włosy sięgają bowiem połowy policzków, choć mogą być też trochę dłuższe - do lini żuchwy. Influencerka French boba nosi z grzywką, ale nie jest to element obowiązkowy. Nawet paryżanki czasem potrzebują odmiany!