Od emisji pierwszego odcinka "Carpool Karaoke" minęły prawie dwa lata. W tym czasie główny prowadzący "The Late Late Show", James Corden gościł na miejscu pasażera największe gwiazdy rynku muzycznego, których występy zapisały się już w historii programu.

W czerwcu 2016 roku James Corden oficjalnie ogłosił, że "Carpool Karaoke" zadebiutuje jako oddzielny program na platformie muzycznej Apple Music. Niestety, jak się okazuje brytyjski komediant nie pojawi się już w nim w roli prowadzącego. 

W ostatni poniedziałek podczas konferencji "Television Critics Association"Corden ujawnił, że najnowszy sezon składać się będzie z 16 półgodzinnych odcinków. W każdym z nich pojawi się inna para największych gwiazd Hollywood. Możemy spodziewać się takich artystów jak AliciaKeys, JohnLegend, Taraji P. Henson, BlakeShelton, WillSmith, ArianaGrande lub ChelseaHandler. Scenariusz programu standardowo obejmować będzie występy muzyczne i wywiady. Twórcy uznali, że osobowość Cordena jest na tyle mocna, że nie chcą podrabiać formatu wprowadzając innego prowadzącego - zostaną więc przy udziale samych gwiazd. Corden natomiast będzie mógł kontynuować "Carpool Karaoke" jako część "The Late Late Show" po staremu, siedząc za kierownicą. 

Chociaż to Apple Music posiada wyłączne prawa do muzycznego show, Corden oświadczył że fragmenty najnowszych odcinków będą emitowane w programie "The Late Late Show". Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się premiera kolejnego sezonu "Carpool Karaoke", lecz producenci zapewniają, że nie będziemy musieli na nie zbyt długo czekać.

Poczucie humoru JamesaCordena zagwarantowało mu miliony fanów (i wyświetleń jego filmów na YouTube) na całym świecie. Do tego grona zalicza się też m.in. redaktor naczelna amerykańskiego "Vogue'a", AnnaWintour, która przyznała, że JamesCorden śmieszy ją do łez i jest jej ulubionym komikiem. Do największych sukcesów JamesaCordena z "CarpoolKaraoke" był odcinek z Adele, który obejrzano na YouTube już prawie 150 milionów razy. Komik gościł u siebie poza tym takie gwiazdy jak EltonJohn, StevieWonder (który zaśpiewał przez telefon swój największy hit specjalnie dla żony JamesaCordenaJuliiCarey), MariahCarey, JustinBieber i wielu innych.