Żeby porównywać kogoś do Timothée'ego Chalameta raczej trzeba mieć ku temu solidne podstawy, prawda? Ale musimy przyznać, że w pełni zgadzamy się z zagranicznymi serwisami, które do amerykańskiego aktora porównują nową gwiazdę rodzimego kina Jana Wieteskę, którego międzynarodowa publiczność mogła poznać dzięki nowemu polskiemu serialowi Netflixa „Sexify”. Jan gra w nim pracującego w sex shopie Adama, którzy zaprzyjaźnia się z Natalią (Aleksandra Skraba), jedną z głównych bohaterek. 

„Sexify” to nowy hit Netflixa. Polska produkcja, za którą odpowiedzialni są Piotr Domalewski i Kalina Alabrudzińska cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród polskich widzów, ale również przyciąga uwagę zagranicznych odbiorców platformy. Serial wylądował na szczycie zestawienia TOP 10 w takich krajach jak Indie, Liban i Jamajka, a w pierwszej trójce uplasował się w Brazylii, Rosji, Izraelu, Austrii, Niemczech, Francji czy we Włoszech. Nic dziwnego, że obsada rodzimego projektu znalazła się na świeczniku. A wśród nich przede wszystkim Jan Wieteska. 

Kim jest Jan Wieteska, którego zagraniczne serwisy obwołały polskim Timothée Chalametem?

Co warto wiedzieć o serialowym Adamie z „Sexify” oprócz tego, że spokojnie można go pomylić z gwiazdą „Tamtych dni, tamtych  nocy”? Jan Karol Wieteska ma 20 lat i urodził się 13 listopada 1999 roku w Warszawie. Jeżeli oglądacie polskie seriale telewizyjne to możecie kojarzyć go z takich produkcji jak „Na Wspólnej”, „O mnie się nie martw”, „Ojciec Mateusz”, „Oko za oko”, „W rytmie serca” czy „Barwy szczęścia”. Jeśli zaś chodzi o filmy, to w 2019 roku pojawił się w obsadzie obrazu „Toń” w reżyserii Martyny Ludwig. Poza tym Jan jest ciągle studentem aktorstwa w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie

Czy Jan Wieteska ma dziewczynę?

O tym, że popularność Jana rośnie z dnia na dzień może świadczyć choćby liczba przybywających followersów na Instagramie. 20-letni aktor chętnie dzieli się na swoim profilu @janwieteska swoimi selfie oraz zdjęciami z różnych sesji zdjęciowych. Fanki gwiazdy „Sexify” na pewno będą miały co lajkować i komentować. A jeśli będą zastanawiać się, czy ich nowy crush ma dziewczynę, to niestety musimy je zmartwić. Wiele wskazuje na to, że serce Jana jest obecnie zajęte, co zdradza opis jednego ze zdjęć na koncie aktora.