O wielkim powrocie Spice Girls mówiło się od lat. Kiedy w zeszłym roku członkinie kultowego girlsbandu w końcu potwierdziły, że po 20 latach ruszą w trasę koncertową w prawie oryginalnym składzie, bo bez Victorii Beckham, fani zaczęli odliczać dni. Pierwszy koncert ma odbyć się już 24 maja w Dublinie, ale niestety występ Spicetek stanął właśnie pod wielkim znakiem zapytania. Powód jest bardzo poważny. Brytyjskie media donoszą, że jedna z członkiń Spice Girls trafiła do szpitala i jest w bardzo ciężkim stanie. 

Chodzi o Melanie Brown. Artystka dwie dekady temu przeszła nieudaną operację, w wyniku której nie widzi na prawe oko. Teraz okazuje się, że wokalistka totalnie straciła wzrok. Jak donosi The Sun Mel B w miniony piątek zgłosiła się do Moorfields Eye Hospital, gdzie krzyczała, że jest „totalnie ślepa”. Roztrzęsioną piosenkarkę przetransportowano do oddziału okulistycznego szpitala Dunstable w Luton. Tam szczęśliwie okazało się, że zanik wzroku był jedynie chwilowy i Mel B opuściła już placówkę, pozostając pod kontrolę specjalistów. Na spokojnie może przygotowywać się więc do koncertów w ramach Spice Girls, które odbędą się zgodnie z zapowiedziami. 

Poza wspomnianym koncertem w Dublinie 24 maja Spice Girls wystąpią również w Cardiff, trzykrotnie w Manchesterze, dwa razy w Coventry, Sunderland, Edynburgu, Bristolu oraz trzy razy w Londynie na stadionie Wembley. Ostatni koncert zaplanowano na 17 czerwca. Wszystkie imprezy zostały wyprzedane. 

Zobacz także: Mel B wyznała, że miała romans z jedną ze Spicetek!