Każdy z nas korzysta z niej na co dzień, ale czy zastanawialiście się jak powstała? Eric Schmidt - prezes wykonawczy firmy Google wyjawił szczegóły powstania najpopularniejszej na świecie internetowej wyszukiwarki zdjęć jaką jest Google Images. Chyba nikt się nie spodziewał, że to sukienka mogła przyczynić się do powstania wyszukiwarki zdjęć.

W 2000 roku Jennifer Lopez pojawiła się na rozdaniu muzycznych nagród Grammy w niezwykłej kreacji zaprojektowanej przez Donatellę Versace. Od razu było wiadomo, że ten wieczór należy do niej. Jedwabna sukienka Versace nie tylko przeszła do historii mody, ale także niespodziewanie przyczyniła się do narodzin Google Images. To właśnie ona sprawiła, że miliony internautów na całym świecie zaczęło wyszukiwać zdjęć Jennifer Lopez w Versace.

"Kiedy uruchomiliśmy Google, ludzie byli zdumieni, że są w stanie dowiedzieć się niemal wszystko, wpisując tylko kilka słów w wyszukiwarkę. Jednak w pewnym momencie ludzie chcieli czegoś więcej niż tylko tekst" - wyjawia Eric Schmidt.

"Po raz pierwszy zauważyliśmy to w 2000 roku po rozdaniu nagród Grammy, podczas którego Jennifer Lopez miała na sobie zieloną sukienkę. W tym czasie była to najbardziej popularna fraza w wyszukiwarce jaką kiedykolwiek widzieliśmy. Jednak nie mogliśmy w dokładny sposób dać użytkownikom tego, czego potrzebowali. Tak właśnie powstało Google Images" - dodaje prezes wykonawczy Google.