Dziś (6 listopada) Jessica Mercedes Kirschner zaprezentowała nowości w swojej marce Veclaim. Nowa kolekcja Awaken, która została zaprojektowana przez dział kreatywny brandu, symbolizuje nie tylko zimowe przebudzenie (m.in. za pośrednictwem mocnych kolorów i charakterystycznych printów), ale również zwiastuje zmiany, jakie ostatnio wprowadziła influencerka i współpracujący z nią team. Co znajdziemy w nowej kolekcji Veclaim? I czego dotyczą zapowiadane zmiany? Sprawdź poniżej.

Awaken – co znajdziemy w nowej kolekcji Veclaim?

Tworząc ubrania z linii Awaken, dział kreatywny Veclaim inspirował się przede wszystkim stylistyką szalonych lat 70. Dominują w niej mocne – dość nieoczywiste odcienie, a także charakterystyczne printy, które mają wzbudzać pozytywne emocje. Motywem przewodnim nowej kolekcji Veclaim jest UFO. Jak wierzono jeszcze kilka dekad temu, ma ono dawać nadzieję na lepsze jutro. Wśród najnowszych projektów znajdziemy m.in. t-shirty i bluzy z nadrukami (idealne na co dzień), ubrania wykonane z przyjemnej w dotyku dzianiny, a nawet garniturowe komplety. Mocnymi elementami tej kolekcji są niewątpliwie płaszcz i spodnie uszyte ze skóry wegańskiej, jak również z tej, pochodzącej z recyklingu.

„Głównym motywem graficznym kolekcji jest ufo, stanowiące swoiste nawiązanie do lat 70., w których nad jego istnieniem zastanawiali się wszyscy. Wierzono, że wraz z jego pojawieniem się, nadejdzie lepsze jutro, a codzienność zostanie pozbawiona rutyny” – czytamy w oficjalnej informacji prasowej.

Warto zauważyć, że nazwa nowej kolekcji Veclaim, czyli marki stworzonej przez Jessikę Mercedes, nie jest przypadkowa. Ma ona symbolizować przebudzenie – powrót marki po krótkiej przerwie, a także wprowadzone niedawno zmiany.

„Nazwa „Awaken” nawiązuje do spirytualnego przebudzenia, które przeszła sama marka, a wraz z doświadczeniami tego roku, my wszyscy. Projektanci marki stworzyli linię ubrań, która poprzez printy i mocne kolory niesie, potrzebną nam, pozytywną energię”.

Jessica Mercedes zapowiedziała zmiany w swojej marce Veclaim!

Zmiany, które zostały ostatnio wprowadzone przez Jessikę Mercedes oraz jej team, dotyczą produkcji ubrań. Jak się okazuje, bawełnianą dzianinę, która została wykorzystana w linii basic, wyprodukowano na potrzeby marki w Łodzi. Co więcej, motywy tie-dye wykonano farbami posiadającymi certyfikat GOTS. To znaczy, że proces farbowania nie jest szkodliwy dla środowiska i używa się do niego mniejszej ilości wody. W oficjalnej informacji prasowej czytamy także, że cała kolekcja została uszyta w Polsce.

Jessica Mercedes zabrała głos w sprawie afery z t-shirtami Veclaim: „Ta sytuacja to dla mnie mocna lekcja” >>>

Dopełnieniem wszystkich zmian jest sesja zdjęciowa autorstwa Łukasza Pukowca. Wszystkie zdjęcia promujące kolekcję Awaken od marki Veclaim możecie zobaczyć w naszej galerii – na górze strony.