Ledwie kilka miesięcy temu Disney świętował kinowy sukces Pięknej i Bestii z Emmą Watson w roli głównej, by chwilę później ogłosić, że przygotowuje kolejną filmową wersję znanej bajki. Tym razem po bohaterów sięga na Bliski Wschód. Historię Aladyna, księżniczki Dżasminy oraz zabawnej małpki Abu wyreżyseruje Guy Ritchie, który na swoim koncie ma takie kinowe hity jak Król Artur: Legenda Miecza, Sherlock Holmes czy Porachunki. Za scenariusz odpowiada John August (m.in. Charlie i Fabryka Czekolady). Najwięcej czasu producentom zajęło jednak znalezienie odpowiedniej obsady. Przez wiele miesięcy pojawiały się doniesienia, że brak filmowego Aladyna wstrzymuje prace nad produkcją. Do tytułowej roli typowani byli m.i. Dev Patel i Riz Ahmed. Ostatecznie otrzymał ją Mena Massoud, którego doświadczenie aktorskie nie jest zbyt duże (i ponoć to, że jest „świeżą” twarzą przesądziło o jego wyborze). Mogliśmy oglądać go zaledwie w Open Heart czy Masters in Crime.

Finalny skład obsady ostatnio na swoim Facebooku potwierdził Will Smith, który wrzucił pierwsze zdjęcie z planu Alladyna! I potwierdził tym samym, że zdjęcia oficjalnie ruszyły. Hollywoodzki aktor na potrzeby produkcji wcieli się w postać Dżina, co stanowić będzie dla niego nie lada wyzwanie. W bajkowej wersji Disneya głosu Dżinowi mistrzowsko użyczył bowiem nieżyjący już Robin Williams.

Smith rozwiał również wszelkie wątpliwości odnośnie tego, kto zagra księżniczkę Dżasminę i Dżafara. Wiadomo, że będą to Naomi Scott i Marwan Kenzari. Nie możemy doczekać się premiery!