Japońska pielęgnacja cieszy się ogromną popularnością w różnych częściach globu, także w Polsce. Dlaczego tak bardzo intrygują nas rytuały, które stosują Japonki? Wystarczy na nie spojrzeć! Ich cera jest niezwykle gładka, świetlista i praktycznie bez zmarszczek. Oczywiście, geny, wilgotny wyspiarski klimat i dieta bogata w ryby, owoce morza oraz produkty roślinne to jedno,  ale drugie to także podejście do pielęgnacji. To właśnie dzięki mieszkankom Japonii i ich codziennym rytuałom zawdzięczamy wieloetapowe podejście do traktowania skóry, zaś markom, które wywodzą się z tego wyspiarskiego kraju, niezawodne produkty, czyli w 100% japońskie kosmetyki.

Tradycja, jakość i skuteczność

Fankom japońskich produktów do pielęgnacji, ale także makijażu, na pewno doskonale znana jest marka Shiseido. I trudno się dziwić – została założona w 1872 roku, więc to brand z wieloletnią tradycją. Objawia się to zarówno w najwyższej jakości składnikach, jakie można znaleźć w produktach Shisedo, jak i w ich skuteczności. Po produkty tej marki warto sięgnąć, jeśli zależy nam na tym, aby na nasza skóra była odpowiednio wygładzona, jędrna, a pojawiające się na niej zmarszczki mniej widoczne i odpowiednio traktowane. Bo pamiętajmy, że w myśl japońskiej pielęgnacji, dbanie o cerę to także życie w harmonii z jej potrzebami i pojawiającymi się zmianami, a nie tuszowanie tego, że nasza skóra starzeje się razem z nami. 

Siła jedwabiu Koishimaru 

Kolejną japońską marką, która jest już na rynku równie długo co Shiseido, a Japonki ją uwielbiają, jest Sensai. W czym tkwi popularność i skuteczność kosmetyków Sensai? W składniku jakim jest jedwab Koishimaru. Kiedyś był on przeznaczony jedynie na członków japońskiej rodziny cesarskiej. Dzisiaj z jego drogocennych właściwości mogą korzystać kobiety na całym świecie. Jak działa? Stymuluje produkcję kwasy hialuronowego, co zapewnia długotrwałe nawilżenie. A skóra nawilżona to także skóra gładka, odżywiona i zdrowa. Dokładnie taka, jakiej zazdrościmy Japonkom. W ofercie marki Sensai znajdziecie zarówno kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, ale też do makijażu. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tradycja, jakość i skuteczność0