Jesy Nelson odchodzi z Little Mix po dziewięciu latach! W poniedziałek wieczorem na profilu wokalistki na Instagramie pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym przyznała, że bycie częścią zespołu odbiło się w ostatnim czasie na jej zdrowiu psychicznym. - Ciągła presja bycia w zespole i spełniania oczekiwań jest bardzo trudna. Przychodzi taki okres w życiu, kiedy musimy zadbać o siebie, zamiast skupiać się na uszczęśliwianiu innych. Czuję, że teraz jest czas, abym rozpoczęła ten proces - wyznała Jesy.

O swoich problemach Jesy opowiadała już w ubiegłym roku w dokumencie "Odd One Out" - to wtedy przyznała, że internetowy hejt sprawił, że przestała akceptować swoje ciało i w 2013 roku doprowadził ją do próby samobójczej. Jakiś czas temu 29-latka przestała występować z "Little Mix", tłumacząc swoją absencję niedyspozycją zdrowotną. Zabrakło jej m.in. na ceremonii rozdania europejskich nagród MTV, w finałowym odcinku programu "Little Mix The Search", czy podczas występu zespołu w "Strictly Come Dancing".

Jesy Nelson odchodzi z Little Mix. Co dalej z zespołem?

- Po długim namyśle i z ciężkim sercem ogłaszam, że opuszczam Little Mix. Muszę spędzić trochę czasu z ludźmi, których kocham, robiąc rzeczy, które mnie uszczęśliwiają. Jestem gotowa rozpocząć nowy rozdział w moim życiu - nie jestem pewna co będzie dalej, ale mam nadzieję, że nadal będziecie mnie wspierać - kontynuowała w oświadczeniu.

Jesy Nelson zwróciła się też do swoich koleżanek z Little Mix i podziękowała im za 9 lat współpracy, której na pewno nie zapomni. Życzyła im też powodzenia w dalszym rozwoju i spełnianiu marzeń. Perrie, Leigh-Anne i Jade opublikowały własne oświadczenie na profilu zespołu, w którym wyraziły wsparcie dla decyzji Jesy i nadzieję na kontynuowanie działań zespołu w trzyosobowym składzie.

-To niezwykle smutny czas dla nas wszystkich, ale w pełni popieramy Jesy. Bardzo ją kochamy i chcemy, aby robiła to, co będzie najlepsze dla jej zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Wciąż bardzo cieszymy się z przygody, jaką jest Little Mix i nasza trójka nie jest gotowa na jej koniec. Wiemy, że odejście Jesy będzie dla naszych fanów czymś niezwykle smutnym. Kochamy Was i jesteśmy wdzięczne za lojalność i nieustające wsparcie.

Little Mix to girlsband, który powstał w ramach brytyjskiej edycji "X-Factor" w 2011 roku. Każda z czterech dziewczyn przyszła na casting jako solistka, ale jury zdecydowało o połączeniu je w grupę. Zespół podbił serca widzów i ostatecznie wygrał program, stając się jednocześnie najpopularniejszą żeńską grupą od czasów Spice Girls. Od tamtej pory Little Mix regularnie pojawiało się na szczytach list przebojów na całym świecie - w tym z utworami, takimi jak "Black Magic" i "Shout Out To My Ex".