TAKI POKAZ to prezentacja kolekcji, która odbyła się w atelier projektantki na warszawskim Muranowie. Na wybiegu dominowały kolory: szary, czarny, biały i granat. W te mocne, monochromatyczne kompozycje wplecione zostały wyraziste zielenie. Kolekcja jest przez to jedną z najbardziej minimalistycznych w karierze projektantki.

Tak jak zawsze pokazuje to, co stanowi jej DNA: doskonale  skrojone żakiety, a nawet smokingi i długie, żakietowe płaszcze. Za każdym razem te klasyczne formy prezentowane są inaczej. W kolekcji znalazły się długie, szerokie spodnie, także stały element kolekcji Klimas.

Kobieta, dla której szyje Joanna Klimas to osoba realizująca się zawodowo, pełniąca wysokie i odpowiedzialne funkcje. Szuka więc do swojej pracy ubrań, które podkreślą jej siłę i profesjonalizm, ale nie będą nudne. 

Joanna Klimas wybrała miejsce na swój pokaz nieprzypadkowo - atelier mieści się we wnętrzu, które spodobało jej się 6 lat temu, gdy szukała nowych inspiracji po dłuższej przerwie w pokazach. W tej przestrzeni z wysokim na ponad 6 metrów sufitem, dostępem do dziennego światła, stylowym kratom okiennym udaje jej się z sukcesem projektować, a teraz także prezentować swoją pracę.

 

ZOBACZ TEŻ: Joanna Klimas - nowości w kolekcji LOGO GAME

ZOBACZ TEŻ: Joanna Klimas - nowa kolekcja i mnóstwo znanych gości

ZOBACZ TEŻ: Kontrowersje wokół sesji Osi Ugonoh. Komentarz fotografa