Pięć minut Joanny Kulig trwa w najlepsze. I wszystko wskazuje na to, że może się z tego zrobić nawet dobry kwadrans, bo w Stanach Zjednoczonych, gdzie aktualnie w kinach można oglądać Zimną wojnę Pawła Pawlikowskiego, zachwytom polską aktorką nie ma końca. Kulig, mimo zaawansowanej ciąży, pojawia się na branżowych imprezach, organizowanych m.in. przez amerykańskiego dystrybutora Zimnej wojny, Amazon Studios. To samo, które niebawem wypuści nowy seria, a w jednej z ról zobaczymy w nim właśnie Kulig. Chodzi o produkcję Hanna, o której wiadomo już było od jakiegoś czasu.

Hanna - o czym będzie nowy serial Amazon Studios?

Jest to serialowa wersja filmu z 2011 roku o tym samy tytule w reżyserii Joe Wrighta. To historia szesnastoletniej Hanny, córki byłego komandosa, przeszkoloną w sztukach walki i samoobronie. Wszystko po to, by Hanna stała się perfekcyjną zabójczynią i mogła wymierzyć sprawiedliwość za krzywdy, jakich doznali w przeszłości jej najbliżsi. Kiedy Hanna wyrusza w celu wykonania powierzonej jej przez ojca misji, śledzić zaczyna ją bezwzględna agentka CIA, Marissa. Hanna, w trakcie swojej misji, będzie musiała nie tylko zmierzyć się z niebezpieczną agentką, ale również odrywanymi przez nią faktami z przeszłości. W filmie Wrighta w Hanny wcieliła się Saoirse Ronan, ojca zagrał Eric Bana, a agentkę CIA Cate Blanchet. A jak będzie wyglądać serialowa ekipa?

Joanna Kulig zagra w nowym serialu Hanna. Kto jeszcze w obsadzie?

Tytułową Hannah w serialowej produkcji Amazon Studios będzie Esme Crees-Miles, z kolei w rolę ojca wcieli się Joel Kinnaman, znany m.in. z Legionu samobójców czy dwóch seriali Netflixa, House of Cards oraz Zmodyfikowany węgiel. Joanna Kulig zagra matkę Hanny i pojawi się w scenach będących retrospekcją. „Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało. Wszystko musiało być perfekcyjne. Helikopter rusza, robi okrążenie, a my w aucie zakręcamy razem z nim... Do tego ja krzyczę w wyznaczonym c do sekundy momencie. Nasz samochód był prawdziwą konstrukcją. Kierownica znajdowała się z tyłu. Joel udawał, że prowadzi, a siedzący za nami kaskader wykonywał wszystkie ewolucje. Super przeżycie" - powiedziała w rozmowie z Tele Tygodniem Kulig.

Premiera serialu Hanna zaplanowana jest na 2019 rok, choć nie ma jeszcze konkretnej daty. Póki co możecie zobaczyć pierwszy zwiastun produkcji, a raczej krótki teaser. Znajdziecie go w naszej galerii. 

Seriale, na które najbardziej czekamy w 2019 roku >>>