Na ten film czekają wszyscy fani twórczości J.K. Rowling. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to kolejne dzieło autorki książek o przygodach Harrego Pottera, które doczekał się ekranizacji.

Akcja filmu ma miejsce 70 lat przed wydarzeniami z pierwszej części "Harrego Pottera". Głównym bohaterem jest badacz Newt Scamander, który wraca z długiej wyprawy po całym świecie. Jej celem było odnalezienie i opisanie niespotykanych zwierząt. Na podstawie tych informacji naukowiec napisze książkę, z której Harry korzystać będzie podczas nauki w Hogwartcie. 

Film pojawi się na ekranach kin już 18 listopada i będzie to pierwsza z pięciu planowanych części. Dziś już wiemy, że powodów do radości jest więcej. Serwis Time.com podaje, że w kolejnej części będziemy mogli zobaczyć Johnnego Deppa.

Aktor, którego cały świat pokochał za rolę kapitana Jacka Sparrowa w filmach "Piraci z Karaibów", wcieli się prawdopodobnie w postać przyjaciela Albusa Dumbledora, Gellerta Grindelwalda. Między czarodziejami nawiązała się ogromna przyjaźń w czasach młodości.

Deep pojawi się gościnnie w pierwszej części filmu. Wytwórnia Warner Bros nie skomentowała plotek na temat zaangażowania słynnego aktora do kolejnej części "Fantastyczne zwierzęta i jak je odnaleźć". Nie pozostaje nam nic innego jak odczekać kolejne dwa lata, ponieważ premiera filmu zapowiedziana jest na listopad 2018 roku.