Po sukcesie piosenki Na zawsze opublikowanej w grudniu 2016, która szturmem podbiła polski rynek muzyczny (prawie 2 miliony odtworzeń w serwisie YouTube), Julia Wieniawa idzie za ciosem i kontynuuje muzyczną przygodę. Właśnie ukazał się jej drugi singiel zatytułowany Oddycham zapowiadający debiutancką płytę młodej artystki.

Ogromną popularność przyniosła jej rola w serialu Rodzinka.pl. To dzięki niemu Julia Wieniawa bardzo szybko wskoczyła na pierwsze strony popularnych serwisów i magazynów w Polsce. W międzyczasie aktorka wykorzystując swoją popularność zaczęła spełniać swoje kolejne marzenie, tym razem związane z muzyką.

Miesiące przygotowań i lekcji śpiewu doprowadziły ją opublikowania pierwszego utworu zatytułowanego Co Mi Jest. Kolejnym etapem było pojawienie się Julii na popularnej kompilacji Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3 wśród takich artystów jak chociażby Piotr Zioła, Klaudia Szafrańska z zespołu xxannaxx, Natalia Nykiel czy Paulina Przybysz. To był zdecydowanie moment przełomowy w jej muzycznej karierze, który zadecydował o tym, że właśnie pojawiła się piosenka zapowiadająca jej debiutancki album. 

Tekst do najnowszego singla napisał Piotr Kozieradzki (KaCeZeT), zaś produkcją zajął się Marek Walaszek z Addicted To Music studio. Sama Julia o Oddycham mówi:

…w tej piosence opowiadam o tym, jak się wyciszam i jak zatrzymuję zawrotne tempo swojego życia. Woda – motyw przewodni teledysku – jest symbolem spokoju, ale również alternatywnego świata ciszy, który czasem sobie stwarzam.