Justyna Mazur jest jedną z najpopularniejszych podcasterek w Polsce. Specjalna seria jej kryminalnego słuchowiska o nazwie „Piąte: Nie zabijaj” była nawet nominowana w tym roku w prestiżowym plebiscycie Bestsellery Empiku. Twórczyni podcastów, która w przeszłości pracowała w mediach i prowadziła nagradzanego bloga, nie ogranicza się jedynie do nagrywania kolejnych odcinków swoich autorskich produkcji. W ubiegłym roku wydała swoją debiutancką książkę, poruszający memoir pt. „Małe końce świata”, a na co dzień sporo udziela się także na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

Na Instagramie, gdzie doczekała się już prawie 50-tysięcznego grona obserwatorów, na bieżąco informuje zarówno o poczynaniach zawodowych, jak i o wydarzeniach z życia prywatnego. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy fani Mazur mieli tam okazję śledzić m.in. jej przygotowania do ślubu z filmowcem Krzysztofem Kudelskim. Podcasterka nie unika także poruszania znacznie trudniejszych tematów, takich jak jej osobiste zmagania z otyłością.

Justyna Mazur przeszła operację zmniejszenia żołądka

Jakiś czas temu Justyna Mazur-Kudelska szczerze wyznała, że wszystkie stosowane przez nią do tej pory metody leczenia otyłości zawiodły lub nie przyniosły satysfakcjonujących rezultatów. Po konsultacji z lekarzami zdecydowała się więc na ostateczną, chirurgiczną metodę – operację bariatryczną.

Po odwołaniu pierwszego terminu operacji z przyczyn osobistych, 27 czerwca autorka bijącego rekordy popularności podcastu o tematyce true crime przeszła w końcu planowaną od dłuższego czasu resekcję żołądka. Odpowiadając publicznie na liczne pytania swoich followersów na temat zabiegu, zdradziła, że kosztował on ją około 20 tysięcy złotych.

Twórczyni podcastu  „Piąte: Nie zabijaj” urządziła sobie wyjątkową sesję zdjęciową

Przechodząca obecnie rekonwalescencję po przebytej tydzień temu operacji podcasterka zdradziła właśnie, że jeszcze przed wizytą w szpitalu zdecydowała się na specjalną sesję zdjęciową. 36-latka wpadła na pomysł, aby uwiecznić na profesjonalnych fotografiach swój wygląd sprzed zabiegu.

Dwa tygodnie temu spotkałam się z @martamachej w @shotstudio_rownonoc, żeby zrobić zdjęcia, jakich nigdy nie miałam. W „najgorszym” momencie choroby otyłościowej, kiedy powikłania dawały o sobie już tak bardzo znać, że operacji wręcz nie mogłam się doczekać. Postanowiłam zrobić sobie zdjęcia tego stanu, w którym wciąż działałam, byłam aktywna, bywałam szczęśliwa. Powiedziałam Marcie o tym pomyśle, ta wszystko zorganizowała i dziś mam między innymi takie zdjęcie. Siebie tuż przed resekcją żołądka, w pierwszym dniu przygotowań poprzedzających badania i zabieg - napisała pod zdjęciem zza kulis sesji w samej bieliźnie.

Następnie wyjaśniła, dlaczego w zasadzie zdecydowała się na taką odważną sesję akurat tuż przed kluczowym etapem leczenia otyłości.

Zobacz także:

Od dorosłości zawsze wstydziłam się swojego ciała. Przepraszałam za nie, chowałam je i traktowałam z obrzydzeniem. A ta sesja miała być okazaniem sobie wdzięczności - zarówno do cielesnej strony, jak i do tego, co wewnątrz. Że ciało i ja to jedno, że nie robię sobie krzywdy idąc się leczyć, korzystając z medycyny - czytamy.

Na końcu Mazur podziękowała za wsparcie swojemu ukochanemu mężowi oraz przekazała wyrazy uznania dla autorki wyjątkowej sesji.

Na razie wrzucam takie zdjęcie z backstage’u, na którym jest @krzysiekq który przez cały proces jest ze mną, przeżywa go i wspiera mnie jak nikt. Marta, nie zabijaj mnie za opublikowanie prevki, ale masz dzisiaj urodziny i pomyślałam, że ten hołd dla Twojego talentu jest dobry w Twój dzień :) - dodała.

Choć na finalne efekty sesji trzeba jeszcze zaczekać, internauci już teraz są pod ogromnym wrażeniem i obsypują Justynę licznymi komplementami.

Kurczę, a ja patrzę na to zdjęcie i myślę sobie – jaka piękna kobieta

Wspieram wirtualnie i wspaniale, że zrobiłaś sobie taką sesję. W szacunku do siebie, z czułością. To, moim zdaniem, najlepszy start do podjęcia leczenia choroby otyłościowej. Buziaki!

Nie wiem co napisać, to co mówisz jest tak bardzo potrzebne i inspirujące! Dziękuję, że chcesz się tym dzielić!
 


Rozmowy Justyny Mazur z ekspertami na temat otyłości znajdziecie na jej oficjalnych kanale na platformie YouTube oraz w serwisach z podcastami.