Już jutro, 19 kwietnia swoją premierę będzie miała najnowsza kolekcja H&M Conscious Exclusive, która już po raz siódmy w sposób odważny i nowatorski połączy modę z ekologią. Tegoroczna kolekcja ma być swoistego rodzaju ukłonem w stronę szwedzkiego ruchu artystycznego Arts and Crafts oraz domu Karin i Carla Larssonów. Naprawdę ciężko jest nam oderwać wzrok od bogato zdobionych fasonów, przepięknych, zwiewnych sukien i oversize’owych koszul w paski, które przywołują na myśl atmosferę i kolory Szwecji. Abstrakcyjne kwiatowe printy, które są jednym z głównych elementów H&M Conscious Exclusive, sprawiają, że kolekcja ta jest niestandardowa i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

W tej kolekcji liczy się jednak coś więcej, niż piękne ubrania i dodatki. H&M Conscious Exclusivetomoda świadoma i odpowiedzialna, której zadaniem jest mobilizacja ludzi na całym świecie do walki o naszą planetę. Do produkcji tej wyjątkowej kolekcji zostały użyte ekologiczne materiały najwyższej jakości, m.in. Econyl®, czyli zregenerowane włókna nylonowe z sieci rybackich i innych nylonowych odpadów, bawełna organiczna, jedwab organiczny, poliamid z recyklingu, szkło i plastik z recyklingu, czy Lyocell Tencel® - wytwarzany z włókien, pochodzących z przyjaznych dla środowiska lasów naturalnych i plantacji. Natomiast, jeżeli chodzi o zdobienia, to wykonano je m.in. ze srebra z recyklingu. 

ZOBACZ TAKŻE: Moschino dla H&M! Kolekcja włoskiego domu mody jesienią w sprzedaży. Zaprojektuje ją Jeremy Scott

Kolekcja H&M Conscious Exclusive dostępna będzie online od jutraod godziny 9:00. Ekologiczne ubrania, buty i dodatki trafią również do wybranych sklepów stacjonarnych, a ich lista znajduje się na oficjalnej stronie sklepu.