O tej dziewczynie było głośno jeszcze przed jej oficjalnym debiutem w roli modelki. Choć córka Cindy Crawford dorastała zdala od błysków fleszy, jej oszałamiająca uroda i warunki fizyczne predysponowały ją do pójścia w ślady mamy i dość szybko stało się jasne, że kariera w modelingu jest tylko kwestią  czasu.

Dziś Kaia Gerber, czyli największe odkrycie sezonu wiosna-lato 2018, do swoich osiągnięć obok wybiegów najznakomitszych domów mody może dopisać kolejny sukces. Pokazy Calvina Kleina, Moschino, Versace, Miu MIu, Saint Laurent, Prady, czy szeroko komentowany Chanel  okazały się być zapowiedzią kolejnego, jeszcze większego wyzwania.

Jak poinformował magazyn WWD, 16-latka w duecie z samym Karlem Lagerfeldem zaprojektuje linię ready to wear, w której nie zabraknie też butów, okularów słonecznych i dodatków oraz biżuterii. Punktem wyjścia do współpracy okazała się być wzajemna fascynacja, czyli połączenie cenionego przez projektanta stylu młodej gwiazdy z jego doświadczeniem i kunsztem. 

Zgodnie z jego słowami, prace nad kolekcją trwają już od kilku miesięcy, a początkująca projektantka jest bardzo zaangażowana i ma jasno sprecyzowaną wizję tego, jaki kształt finalnie przyjmie jej projektowy debiut.

Szersza publika przekona się o tym już we wrześniu, a oficjalnemu wprowadzeniu tego projektu do sprzedaży towarzyszyć będzie seria eventów w Paryżu, Nowym Jorku i Los Angeles. 

Jak pokazuje doświadczenie marki Tommy Hilfiger, która nawiązała współpracę z Gigi Hadid, taki zabieg może zwiększyć obroty ze sprzedaży nawet 10-krotnie (takie zyski odnotował amerykańska marka w przeciągu zaledwie 48 godzin).  

Jesteście ciekawi, co dokładnie i w jakim stylu zaprezentują modelka i projektant i jakie będą ceny poszczególnych projektów z metką Karl Lagerfeld x Kaia Gerber?