Jesteśmy wyjątkowe dokładnie takie, jakie jesteśmy. Polska odsłona globalnej kampanii marki PUMA „SHE MOVES US” to nic innego, jak międzypokoleniowa, szczera wypowiedź na temat kobiecych potrzeb oraz tego, co takiego najczęściej podcina nam skrzydła. A ty, zastanawiałaś się kiedyś nad tym? W dużej mierze apel marki opiera się na tym, abyśmy (w końcu) przestały porównywać się do innych kobiet. Oto klucz do szczęścia - tylko tyle i aż tyle.

Materiały prasowe

Poza Manuelą Gretkowską, Sarą James i Ofelią - czyli bohaterkami najnowszego wydania Glamour - w kampanii udział wzięły między innymi Marta Kruk oraz Siostry ADiHD. Wszystkie zgodnie twierdzą, że - zamiast zestawiać własne kompleksy z innymi kobietami i porównywać się wzajemnie - wolą skupić się na dobrej energii i dzieleniu jej. Tylko osoby świadome własnej wartości potrafią szczerze i bez oporów komplementować innych.

Materiały prasowe

PUMA: SHE MOVES US, czyli „Jestem bez porównania"

Ile razy zdarzyło ci się porównywać do innych kobiet swoją figurę, włosy, cerę albo sukcesy? No właśnie. Prawdopodobnie każda z nas przynajmniej kilka razy w życiu zetknęła się z podobną myślą. I choć kontrolowanie tego mechanizmu nie jest łatwe, to... gwarantujemy, że jest możliwe (i zalecane!). Rzadko kiedy bowiem tego rodzaju zachowania mają na nas dobry wpływ i działają inspirująco, będąc motorem do działania. Z reguły, rzecz jasna, jest wprost przeciwnie.  

Materiały prasowe

Porównywanie się do innych najczęściej zwyczajnie podcina nam skrzydła, czego skutkiem jest nasz niewykorzystany potencjał, poczucie zawiści, zazdrości czy wewnętrznego rozgoryczenia. To jeden z powodów, dla których ambasadorki najnowszej kampanii PUMA SHE MOVES US mówią głośno i wyraźnie: „Jestem bez porównania!”

Zobacz także:

Kobiety nie są w stanie w pełni dostrzec swojego potencjału i wyjątkowości, jest to, że na każdym kroku się do siebie porównują. W manifeście, które stworzyły razem, Manuela Gretkowska i Ofelia nawołują inne kobiety do tego, aby się wspierały i wzajemnie umacniały swój indywidualizm - czytamy w informacji prasowej.

Materiały prasowe

A jakie są sprawdzone sposoby ambasadorek akcji, które pomagają im na co dzień nie porównywać się do innych?

Uśmiecham się do siebie i myślę o tym, z czego jestem dumna - twierdzi wokalistka, Ofelia Iga Krefft. 

Materiały prasowe

Z kolei Manuela Gretkowska, feministka i jedna z najbardziej wyrazistych polskich pisarek, mówi:

Przypominam sobie, że nie ma ideałów.

Materiały prasowe

My też pamiętajmy o tym każdego dnia. Na pytanie dotyczące tego, kiedy ostatnio zdarzyło się Ofelii (mimo wszystko) wpaść w ten niekontrolowany schemat, odpowiada jednak uczciwie:

Godzinę temu...

W XXI wieku jesteśmy oceniane każdego dnia: w pracy, w szkole, na spotkaniu towarzyskim. Jak widać, każdej z nas zdarza się również... oceniać i porównywać do innych. Ważne jednak, aby skupić się na pozytywnej, dobrej energii i świadomie kierować swoje myśli w odpowiednią stronę. Oto właśnie clue najnowszej (i niezwykle potrzebnej) kampanii, którą przygotowała dla nas PUMA. Zobaczcie sami:

A jak o swojej wyjątkowości mówi piosenkarka, Sara James?

Jestem bez porównania, bo… każdy z nas jest innym człowiekiem, wyjątkowym. Staram się być dobra, bo dobro zawsze wraca i to jest piękne. Moja wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że otaczam się wspaniałymi i pięknymi wewnętrznie ludźmi. To oni dają mi siłę, radość, wsparcie, a także spokój, równowagę. Każdego dnia za to dziękuję.

Materiały prasowe

PUMA: wyjątkowe projekty dla wyjątkowych kobiet

Podczas sesji zdjęciowej, która powstała w ramach lokalnej odsłony globalnej kampanii PUMA „SHE MOVES US” modelki wystąpiły w ubraniach o ciekawych, stonowanych barwach i fascynujących fakturach od marki PUMA. Kolekcja PUMA SS22 czerpie inspiracje z natury, a dokładniej - kolorów ziemi. Na produktach marki pojawiają się zatem beże, brązy, niebieski, czerń i biel. 

Materiały prasowe

Wśród zdjęć przewija się także obuwie PUMA MAYZE (ambasadorką tego modelu jest Dua Lipa).

Materiały prasowe

Koniec z porównywaniem się! To doskonały moment, żeby sprawić kilka komplementów bliskim ci osobom oraz odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego uważasz, że i ty jesteś idealna. A gwarantujemy, że jesteś! W każdej z nas drzemie bowiem wyjątkowość. Jak twierdzi Manuela Gretkowska:

Ja to ja. Moje DNA, moje myśli – bez porównania, chociaż są koktajlem z wszystkich kobiet świata, które żyły przede mną.