To była tylko kwestia czasu. Najpierw okrzyknął się Jezusem, a dziś chce być uznawany za najważniejszego myśliciela naszych czasów. Nawet w jednym z kawałków nawinął, że jest Sokratesem, ale o ciemniejszej skórze. Czyżby jego marzenie niebawem naprawdę miało się ziścić? Kanye West podczas wywiadu, który dla The Hollywood Reporter przeprowadzał z projektantem wnętrz Axelem Vervoordt'em (pomagał urządzić muzykowi jego dom w Los Angeles), jak gdyby nigdy nic rzucił temat swojego pisarskiego debiutu. W trakcie rozmowy o sztuce, telewizji, ego i modzie wyznał, że właśnie pisze... książkę filozoficzną! Co więcej, ma ona już tytuł: Break the Simulation.

Zobacz także: TOP 5: Książki, które warto przeczytać przed 30 >>>

O czym będzie? Wszystko zaczęło się od rozważań Westa o byciu tu i teraz, co doprowadziło go do powstania nowej koncepcji o ludziach, którzy mają obsesję na punkcie zdjęć. Dlatego, że fotografie mają moc przenoszenia nas do przeszłości, wracania do wspomnień, skłaniania do rozpamiętywania. Jednak dla wielu osób okazują się zbyt pochłaniające, sprawiają, że żyją one ponownie daną historią. I choć ciągle chcemy ich słuchać, poznawać kolejne opowieści z lat minionych, to według Westa przykładamy do historii w ogóle zbyt dużą wagę. Patrzymy wstecz i inspirujemy się tym, co już było – chociażby w modzie. Dla Kanye'go nie ma to sensu, nie ma bowiem potrzeby przechodzenia tej samej drogi po raz drugi.

Powstał Tinder dla fanów Kanye'ego Westa >>>

I co Wy na to? Brzmi interesująco? Nawet jeśli, to w sieci nie brakuje głosów, że to część jego terapii, a bardziej złośliwi twierdzą, że raper zwyczajnie odjechał i dziś już nie ma zupełnie kontaktu z rzeczywistością. Na przestrzeni wielu lat w wywiadach snuł wielkie idee i rzucał filozoficznymi myślami tak często, że powstała nawet strona Philosophy-Ye, której autor zastanawia się, czy między innymi właśnie West nie jest współczesnym filozofem, myślicielem na miarę naszych czasów. Ta kwestia zresztą dotyczy wszystkich raperów – w końcu to oni dziś nieustanie zadają pytania, moralizują i szerzą różnorakie (masowo słuchane) mądrości.

Cały wywiad Kanye Westa z Axelem Vervoordt'em znajdziecie tutaj >>