Ptaszki w postaci zagranicznych serwisów ćwierkają, że Kanye West zamierza podbić branżę beauty i właśnie zastrzegł po tym kątem nazwę Yeezy, która do tej pory kojarzyła się oczywiście z jego kolekcjami ubrań oraz butów. Portam TMZ.com donosi, że w ramach kosmetycznego brandu muzyka miałyby znaleźć się takie produkty, jak kosmetyki do makijażu, sztuczne rzęsy, maski na twarz, lakiery do paznokci, żele do kąpieli, olejki do ciała, kremy do golenia, szampony i odżywki, perfumy, pasty do zębów, dezodoranty, a nawet niektóre produkty higieniczne i poduszki do aromaterapii. Wow!

Kanye West opłaci dalszą edukację córki George'a Floyda i wesprze finansowo rodziny innych ofiar rasizmu >>>

To nie pierwszy raz, kiedy Kanye przymierza się do wypuszczenia własnych produktów kosmetycznych. W 2017 roku także zgłosił wniosek do urzędu patentowego o zastrzeżenie marki Donda, która miała nazywać się tak samo, jak matka rapera. Niestety produkty pod tym szyldem nigdy nie ujrzały światła dziennego. Jeżeli inaczej będzie w przypadku Yeezy Beauty, to projekt ten może znacznie powiększyć dochód Westa, który, jak donosi Forbes, w 2019 roku wyniósł około 1,5 miliarda dolarów, jeśli chodzi o samą sprzedaż ubrań i butów z metką Yeezy.

Z kolei w tegorocznym rankingu magazynu Forbes, jeśli chodzi o najlepiej zarabiających celebrytów, Kanye znalazł się na 2. miejscu z majątkiem wartym 170 milionów dolarów. Pobiła go natomiast jego szwagierka, Kylie Jenner, której dochody oszacowane na 590 milionów dolarów to zasługa właśnie jej kosmetycznych brandów Kylie Cosmetics i Kylie Skin. Zarobki celebrytki pochodzą głównie ze sprzedaży (za 600 milionów dolarów!) 51% udziałów w swojej marce kosmetycznej firmie Coty. Natomiast żona rapera, Kim Kardashian, która swoja przygodę z rynkiem beauty i brandem KKW Beauty rozpoczęła jeszcze wcześniej niż Kylie Jenner, znalazła się dopiero w czwartej dziesiątce rankingu z majątkim wycenionym na 49,5 miliona dolarów.

Kosmetyki stworzone przez Kylie Jenner są już dostępne w Polsce! Gdzie kupić produkty z logo Kylie Skin? >>>