Co roku prestiżowa nagroda "Shoe of the Year" przyznawana była w plebiscycie Footwear News Achievement Awards za projekty stworzone w większości przez mężczyzn. Dwa lata temu obuwiem roku zostały buty "Adidas Stan Smith". W 2015 roku Kante West podbił serca wszystkich swoimi "Yeezy Boost 350", które nosił cały świat.

Tegoroczna wygrana to ogromny przełom w świecie mody sportowej, pierwszy raz w historii nagroda została przyznana kobiecie - powiedzmy sobie jednak szczerze, wynik tego plebiscytu nikogo nie zdziwił.

Puma nawiązując współpracę z Rihanną zostawiła całą konkurencję daleko w tyle. Piosenkarka została dyrektorem kreatywnym marki ponad rok temu i swoją przygodę z projektowaniem zaczęła od ogromnych sukcesów. Jej debiutancka kolekcja pojawiła się w lutym 2016 roku, zmieniła świat mody sportowej i podbiła serca wszystkich fanów mark i nie tylko. W "Creepersach" zaprojektowanych przez artystkę zakochał się cały świat. Ciężkie i solidne trampki stały się nieodłącznym elementem największych gwiazd!

Rihanna podziękowała swoim fanom na Instagramie za wsparcie i pomoc. Nic dziwnego, buty zaprojektowane przez artystkę wyprzedały się w 3 godziny po swojej premierze. Sytuacja pozostała niezmienna przez większą część roku. Gratulacje Riri!