Wokal Kasi Wilk wielu osobom nie jest obcy, ale program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to dla niej okazja do zaprezentowania zupełnie nowego oblicza swojego talentu. Jakie gwiazdy będzie naśladować i które ze znanych piosenek usłyszmy tym razem w jej wydaniu? Odpowiedzi na te pytania będą pojawiać się co tydzień na antenie telewizji Polsat. To jednak tylko wycinek kariery Kasi Wilk. Piosenkarka ma na swoim koncie już wiele sukcesów zawodowych. Dużo mniej wiadomo natomiast na temat jej życia prywatnego. Kasia Wilk trzyma je bowiem w tajemnicy.

Kasia Wilk – wiek, wzrost

Kasia Wilk urodziła się 3 stycznia 1982 w Lubinie. 40-letnia piosenkarka to bardzo tajemnicza postać w polskim show-biznesie, na temat której ciężko znaleźć konkretne informacje. Dane takie jak wzrost Kasi Wilk nie są podane do publicznej wiadomości. Dużo więcej wiadomości można na szczęście znaleźć na temat jej kariery muzycznej.

Kasia Wilk – rodzina

Kasia Wilk pilnie strzeże swojej prywatności. Pomimo że jest dość aktywna w mediach społecznościowych, to jednak próżno szukać tam szczegółów dotyczących jej życia rodzinnego. Jaki jest status związku Kasi Wilk. Czy jest singielką? Czy może kogoś ma? To pytania, które na razie pozostają bez odpowiedzi.

Kasia Wilk – wykształcenie

Najprawdopodobniej od wczesnych lat Kasia Wilk chciała podążać konkretną ścieżką. Nawet jeżeli śpiew był głównie jej pasją, to musiała o nim myśleć na poważnie, bo nie zdecydowała się na wybór przypadkowej placówki. W latach 1989–1995 kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lubinie w klasie gitary, a następnie w latach 2002–2004 kontynuowała naukę w Policealnym Studium Piosenkarskim (Wydz. Aktor Scen Muzycznych).

Kasia Wilk – kariera

Debiut Kasi Wilk miał miejsce w 2005 roku. Wystąpiła wtedy w Opolu razem z zespołem Kto To i od razu trafiła na podium. Dzięki piosence „Gdy minie sen” udało im się zająć II miejsce. To otworzyło przed piosenkarką nowe możliwości. Rok później wspólnie wzięli udział w eliminacjach do Eurowizji, w których zajęli siódme miejsce. Razem też wydali album zatytułowany „Jedenaście”. Prawdziwa popularność przyszła jednak dopiero za sprawą wspólnego nagrania z raperem Mezo. Ich wspólne przeboje „Ważne” i „Sacrum” zostały docenione przez słuchaczy i słuchaczki, a także otrzymały nagrody. Zdobyli m.in. II miejsce w konkursie opolskich premier, Eska Music Awards i Superjedynkę, a ich wspólna płyta „Eudaimonia” pokryła się złotem uzyskując sprzedaż powyżej 15 000 egzemplarzy. To nie jedyny ciekawy duet, w którym wystąpiła Kasia Wilk. Piosenkarka współpracowała także z Kayah i z Adamem Sztabą. Solową karierę piosenkarka rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą singla „Pierwszy raz”. W tym samym roku ukazał się też jej solowy album „Unisono”, z którego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009. W 2010 magazyn „Machina” umieścił ją na liście „50 najlepszych polskich wokalistek”. Kolejny album zatytułowany „Drugi raz” miał premierę w 2011, a zamieszczony na nim singiel „Escape” zgarnął brązową Premierę na festiwalu w Opolu. Od tamtego czasu Kasia Wilk wydawała single. Między innymi „Światłocień” (2016), „Płacz samotnych i wdów” (2021) i „Balanga w rajstopach” (2022).

Kasia Wilk – „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Kasia Wilk to jedna z uczestniczek 17. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zawodowa piosenkarka w każdym odcinku pozwoli nam odkryć swój talent na nowo. Czyje piosenki usłyszmy w jej wykonaniu? Które utwory wykonana na scenie show Polsatu? Czy po metamorfozach będzie nie do poznania? Na te wszystkie pytania będziemy sobie odpowiadać oglądając kolejne odcinki programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17”. Przedsmak tego, czego możemy się spodziewać, Kasia Wilk zaprezentowała już w mediach społecznościowych. Kiedy usłyszała, że jej największym atutem będzie wokal i dostała pytanie o to, jak mają się jej umiejętności aktorskie i taneczne, to odpowiedziała z rozbrajającą szczerością.

Myślę, że beznadziejnie!

Z Kasią Wilk nie ma zatem zagrożenia sztywną atmosferą. Skoro już teraz podchodzi do swoich występów z przymrużeniem oka, to z pewnością będzie się świetnie bawić także wcielając się w muzyczne gwiazdy.

Zobacz także:

Kasia Wilk – Instagram

Na Instagramie Kasia Wilk prowadzi profil @kasiawilkcom. Konto piosenkarki obserwuje ponad 11 tysięcy osób, które dzięki temu są na bieżąco z wydarzeniami z życia zawodowego wokalistki. Kasia Wilk dzieli się bowiem przede wszystkim fotografiami i materiałami wideo związanymi z jej występami i projektami, w których bierze udział. W mediach społecznościowych można zobaczyć Kasię Wilk na scenie, w programach telewizyjnych czy podczas innych wydarzeń, w których zdecydowała się wziąć udział.