Netflix, obecnie bez wątpienia najpopularniejsza platforma VOD na świecie wielokrotnie, zaszła za skórę zagorzałym katolikom. Domagano się usunięcia z oferty takich produkcji, jak serial Mesjasz, który w opinii niektórych miał podważać istnienie Jezusa Chrystusa, czy brazylijskiego filmu Pierwsze kuszenie Chrystusa, w którym ten został pokazany jako przedstawiciel społeczności LGBT. Nic dziwnego, że w sieci powstało więc takie miejsce jak Katoflix, które już samą nazwą naprowadza na to, że jest odpowiednikiem niekatolickiego Netflixa, ale po wejściu na serwis okazuje się, że twórcy inspirowali się także szatą graficzna.

Inicjatorem Katoflixa jest dominikanin Adam Szustak, który jest też autorem popularnego na YouTube kanału Langusta. Swoją działalność postanowił poszerzyć, a w związku z tym przebudować portal dominikanie.pl. Katoflix „to przestrzeń, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkcje. Szukamy filmów, które mogłyby Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu… lub wywołałyby uśmiech na Twojej twarzy Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga” - czytamy w zakładce „O nas” na katoflix.pl.

Netflix zapowiada nowy polski serial - „Sexify”! Wiemy, kto znajdzie się w obsadzie! >>>

Katoflix – nowa platforma VOD. Co można zobaczyć?

Katoflix jest oczywiście serwisem w pełni legalnym i wspierającym produkcję filmów chrześcijańskich. W jego ofercie znajdziecie produkcje, które nie trafiają do szerokiej dystrybucji, choć znajdzie się też parę wyjątków. To m.in. kontrowersyjny antyaborcyjny film Niepokonane, „inspirowany jest historią byłej pracownicy sieci amerykańskich klinik Planned Parenthood. Abby Johnson, która ma za sobą dwie aborcje przechodzi w trakcie filmu przemianę. W kuluarach mówi się, że to względy finansowe zadecydowały o przejściu kobiety będącej pierwowzorem filmowej postaci ze strony pro-choice na antyaborycjną” - pisze o tej produkcji Paulina Klepacz (więcej TUTAJ).

Oprócz tego na Katoflix dostępny jest także film Tam, gdzie mieszka Bóg z udziałem papieża Franciszka, polska produkcja Miłość i miłosierdzie o misji siostry Faustyny Kowalskiej, a taże filmy dokumentalne, seriale czy wywiady. To co różni Katoflix od Netflixa to brak miesięcznego abonamentu. Aby obejrzeć cokolwiek z oferty platformy wystarczy uiścić jednorazową opłatę, która nie przekracza 10 zł. Ale niektóre z proponowanych tytułów są także dostępne za darmo.