Anonimowy John, bo tak mężczyzna przestawił się w brytyjskiej telewizji BBC, to już kolejna osoba, która oskarżyła Kevina Spacey'ego o molestowanie seksualne. Mężczyzn wyznał w nagraniu dla stacji, że podczas wspólnego wyjazdu z aktorem ten kładł się na nim bez jego zgody. Tajemniczy John wyznał, że nie przypuszcza, aby doszło do aktu seksualnego, jednak swoje doświadczenie opisuje jako „dramatyczne” i "traumatyczne". Bohater reportażu BBC nie jest jednak pierwszym mężczyzną, który postanowił wyjawić prawdę sprzed lat dotyczącą seksualnych upodobań gwiazdora. 

Kevin Spacey - oskarżenia o molestowanie

Cała afera wokół Kevina Spacey'ego zaczęła się od oskarżeń aktora Anthony'ego Rappa, który utrzymywał, że Spacey dobierał się do niego jeszcze w 1986 roku. Po wybuchu skandalu, Kevin Spacey wydał specjalne oświadczenie, w którym wyznał, że nie pamięta całego zdarzenia, jednak przeprasza, jeśli do niego faktycznie doszło. W komunikacie gwiazdor dokonał też coming out, choć plotki o jego faktycznej orientacji seksualnej krążyły po Hollywood od lat.

ZOBACZ: KEVIN SPACEY oskarżony o molestowanie przyznaje, że jest GEJEM! Co na to fani?

Kilka dni temu kolejny amerykański filmowiec, Tony Montana, w rozmowie z portalem radaronline.com wyznał, że aktor miał go złapać za krocze w 2003 roku w jednym z klubów nocnych w Los Angeles. Do oskarżeń przyłączyli się także inni mężczyźni. Meksykański aktor Roberto Cavazos wyjawił w jednym z wywiadów, że Spacey w przeszłości "polował na młodych aktorów". Jeszcze inny mężczyzna związany z branżą filmową, niejaki Daniel Beal, doniósł w wywiadzie dla "The Sun", że Kevin Spacey miał się przed nim obnażać. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec oskarżeń pod adresem Spacey’ego.

Kevin Spacey - historia rodzinna 

W kontekście afery, która się właśnie rozpętała, amerykańskie i brytyjskie media przypomniały wywiad, którego w 2004 roku udzielił  w "Daily Mail" brat aktora, Randall Fowler. Brat aktora wyznał wówczas, że on i jego Spacey byli molestowani seksualnie przez ojca Thomasa Fowlera, którego kilkakrotnie nazwał "kreaturą".

CZYTAJ TEŻ: KONIEC HOUSE OF CARDS Netflix kończy produkcję przez oskarżenia pod adresem Kevina Spacey'ego?

Kevin Spacey - koniec kariery ikony Hollywood?

Oskarżenia o molestowanie seksualne mogą niestety zakończyć wielką karierę Kevina Spacey'a. Producenci kultowego serialu "House od Cards" w dzień po wybuchu afery poinformowali o zawieszeniu zdjęć i zakończeniu produkcji serialu na szóstym sezonie, który do sieci ma trafić w okolicach lata przyszłego roku.

Zobacz także:

Jak jednak twierdzą, decyzja ta nie ma nic wspólnego ze skandalem, który wywołały oskarżenia o molestowanie młodych mężczyzn przez Spaceya. Netflix utrzymuje, że już od dawna planowano zakończenie produkcji serialu i afera wokół aktora nie ma z tym nic wspólnego. Czy to jednak aby na pewno prawda…?