Wielokrotnie pisałyśmy o tym, że McDonald’s oraz inne restauracje typu fast-food (np. Burger King) wprowadzają do swojej oferty dania wegańskie i wegetariańskie. Niestety większości bezmięsnych burgerów nie możemy spróbować w naszym kraju. Coraz więcej osób w Polsce (około osiem procent społeczeństwa) deklaruje, że świadomie zrezygnowało ze spożycia mięsa oraz produktów odzwierzęcych. Mimo to, oferta dań wegetariańskich i wegańskich w globalnych sieciach typu fast-food jest dość uboga. Zauważamy jednak pierwsze – dające nadzieję na lepsze – zmiany. Pod koniec kwietnia McDonald’s wprowadził do swojej oferty (także w naszym kraju) mleko sojowe. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Natomiast od 7 maja 2019 roku możemy spróbować nowego - wegetariańskiego burgera we wszystkich restauracjach KFC w Polsce!.

KFC wprowadza do oferty wegetariańskiego burgera – czym zastąpiono mięso?

Burger Halloumi to nowość w menu KFC. Jak sama nazwa wskazuje, restauracja zastąpiła kawałki mięsa serem Halloumi – ciągnącym się i niezwykle apetycznym. Co jeszcze znajdziemy w kanapce? Sałatę, rukolę, pomidorki koktajlowe oraz czerwoną cebulę. Całość dopełnia natomiast sos truflowy. Zapowiada się interesująco (i bardzo smacznie!), prawda? Vege Halloumi dostępny będzie również w formie kultowego Twistera.

Zadowolenie naszych Gości od zawsze jest naszym jest naszym priorytetem, satysfakcję z wizyty czy też dostawy KFC gwarantujemy dzięki wysokiej jakości produktów, w przystępnych cenach przy wysokiej jakości obsługi. Od lat dbamy również o potrzeby Gości, którzy na co dzień nie jedzą mięsa, którzy mogą w naszych restauracjach zamówić produkty w wersji wegetariańskiej, w której kawałki soczystego kurczaka można zastąpić chrupiącym plackiem ziemniaczanym. Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, postanowiliśmy poszerzyć ofertę bezmięsną wprowadzając burgera oraz twistera z serem halloumi. Jesteśmy przekonani, że ta opcja trafi w gusta naszych gości – mówi Dusan Fol'ta , President KFC Poland.

Przewidujemy, że Burger Halloumi, czyli wegetariańska nowość w menu KFC okaże się prawdziwym hitem tej wiosny. Czekamy na więcej, a na razie planujemy cheat day i prawdziwą – bezmięsną ucztę!  

W McDonald's kupicie Happy Meal z... książką zamiast plastikowej zabawki! >>>