Kim Kardashian dopięła swego. Po roku od złożenia wniosku rozwodowego sąd oficjalnie zakończył jej małżeństwo z Kanye Westem. Gwiazda programów typu reality show, a w ostatnich latach także prężnie działająca bizneswoman i aspirująca prawniczka, w świetle prawa ponownie została singielką. Jak donosi amerykański serwis TMZ, kończąca w tym roku 42 lata celebrytka wróciła do posługiwania się wyłącznie swoim rodowym nazwiskiem, rezygnując tym samym z dwuczłonowego Kardashian-West.

Kim Kardashian i Kanye West rozwiedli się

Ani Kim Kardashian, ani Kanye West nie stawili się w sądzie osobiście. Na miejscu zjawili się jedynie ich prawnicy. Wiemy też, że Kardashianka, która połączyła się z sądem poprzez wideokonferencję, musiała udzielić odpowiedzi na dwa kluczowe pytania: „Czy w twoim małżeństwie są jakieś problemy?” oraz „Czy uważasz, że twoje małżeństwo da się uratować dzięki terapii dla par?”. Obyło się bez zaskoczeń. Na pierwsze pytanie Kim odpowiedziała „tak”, a na drugie „nie”.

Kim Kardashian zostaje singielką, ale Kanye West stawia warunki

Zmiana stanu cywilnego i nazwiska Kim Kardashian to jednak nie wszystko, co ustalono podczas ostatniej rozprawy. Prawnik Kanye Westa co prawda nie miał nic przeciwko przywróceniu gwieździe „Z kamerą u Kardashianów” statusu singielki, ale postawił aż trzy warunki. 

Po pierwsze, podział praw do odszkodowań pieniężnych w przypadku śmierci któregokolwiek z eksmałżonków ma zostać zachowany do ostatecznego zakończenia sprawy rozwodowej. Po drugie, Kim Kardashian nie może przekazywać nikomu posiadanych aktywów. Po trzecie, przy ponownym wyjściu za mąż miałaby zrzec się przysługującego małżonkom prawa do odmowy składania zeznań. Sąd podtrzymał tylko pierwszy wniosek, a pozostałe dwa odrzucił.

Warto dodać, że to jeszcze nie koniec sądowych potyczek Kim i Kanye. Byli już małżonkowi nadal bowiem nie doszli do porozumienia w kwestii podziału opieki nad czwórką wspólnych dzieci oraz wielomilionowego majątku.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.