Klaudia El Dursi postanowiła parę lat temu posłuchać głosu swojego serca i zgłosiła się do programu „Top Model”. Atrakcyjna trzydziestolatka o egzotycznej urodzie zachwyciła jurorów i została pierwszą w historii programu laureatką złotego biletu. Dzięki temu wyjątkowemu wyróżnieniu nie musiała brać udziału w kolejnych etapach programu i z marszu zapewniła sobie miejsce w finałowej 16-tce, która zamieszkała w domu modelek i modeli. Choć nie udało się jej wygrać show, ani zrobić spektakularnej kariery w świecie mody, to właśnie jej zaproponowano poprowadzenie nowego reality show na antenie TVN 7.

Klaudia El Dursi o komforcie psychicznym uczestników „Hotelu Paradise” 

Jako gospodyni „Hotelu Paradise” Klaudia El Dursi ma okazję z bliska przyglądać się relacjom żądnych przygody, sławy i miłosnych uniesień singli. Emocjonująca gra, w której stawką są uczucia oraz nagroda w postaci 100 tysięcy złotych, czasami niestety mocno odbija się negatywnie na samopoczuciu mieszkańców naszpikowanego kamerami hotelu. W trakcie emisji ostatnich sezonów show internauci niejednokrotnie zwracali uwagę na toksyczną atmosferę panującą na planie show.

Zapytana przez nas o to, czy produkcja wyciągnęła wnioski z tych sytuacji, Klaudia El Dursi zapewnia, że uczestnicy „Hotelu Paradise” jak najbardziej mogą liczyć na wsparcie psychologiczne.

Zawsze o to dbamy. (...) Czasami jest tak, że uczestnicy nam tego nie komunikują, a my sami stwierdzamy, że może warto byłoby zapewnić taką rozmowę, taką konsultację z kimś. Sami ich wysyłamy, sami sugerujemy, nawet bez sygnału z ich strony. Dla nas jest jednak bardzo ważne, żeby oni czuli się zaopiekowani, żeby nie mieli poczucia, że są z jakimś problemem sami. Nie chcemy im zrobić krzywdy, więc jest to dla nas taki priorytet, żeby komfort psychiczny był stawiany na pierwszym miejscu - mówi Klaudia El Dursi w wywiadzie dla glamour.pl.

Klaudia El Dursi o toksycznych relacjach w „Hotelu Paradise”

Prowadząca „Hotel Paradise” zwraca uwagę na to, że konflikty i toksyczne relacje zdarzają się praktycznie w każdej większej grupie osób i produkcji programu pozostaje jedynie dbać o to, aby nie wymknęły się one spod kontroli.

Tak naprawdę w każdym towarzystwie takie jakieś toksyczne relacje się zdarzają. My nie mamy na to wpływu, ale zawsze dbamy o to, żeby ten komfort psychiczny był zachowany - tłumaczy El Dursi.

Czym szósty sezon „Hotelu Paradise” różni się od poprzednich edycji? Co prowadząca sądzi o tym, że niektórzy uczestnicy reality show próbowali już wcześniej swoich sił w innych programach randkowych?

Pierwszą część naszego wywiadu z Klaudią El Dursi możecie obejrzeć poniżej.