Koniec roku to czas podsumowań, również tych muzycznych. Ciekawi Was, jakich wykonawców, albumów i piosenek najchętniej słuchaliśmy w Polsce w 2017 roku? Najpopularniejszym artystą został Ed Sheeran, którego utwór Shape Of You oraz album ÷ (Divide) zdominowały rankingi najczęściej odtwarzanych. Na 2. i 3. miejscu po raz pierwszy uplasowali się polscy artyści, Taco Hemingway i Quebonafide! 2017 rok należał zdecydowanie należał do polskiego hip hopu. Aż dwa albumy Taco, Szprycer i Marmur, znalazły się w zestawieniu najczęściej odtwarzanych albumów na Spotify. Ulubionymi artystami polskich użytkowników okazał się także zespół Imagine Dragons oraz The Weeknd, którzy wskoczyli na 4. i 5. miejsce. Zobaczcie poniżej pełny ranking.

Najpopularniejsi artyści:
1. Ed Sheeran
2. Taco Hemingway
3. Quebonafide
4. Imagine Dragons
5. The Weeknd  

TOP 5 albumów w Spotify w Polsce:
1. Divide - Ed Sheeran
2. Starboy - The Weeknd
3. Szprycer - Taco Hemingway
4. Illuminate - Shawn Mendes
5. Marmur - Taco Hemingway

TOP 5 utworów w Spotify w Polsce:
1. Shape of You - Ed Sheeran
2. Believer - Imagine Dragons
3. Something Just Like This - The Chainsmokers
4. Thunder - Imagine Dragons
5. It Ain't Me - Kygo feat. Selena Gomez

Taco Hemingway Merch – pierwsza kolekcja gadżetów rapera. >>>

Jeśli chodzi o ranking Spotify na skalę globalną, zdecydowanym numerem 1. jest Ed Sheeran, który został najpopularniejszym artystą na serwisie. Co więcej, jego album był odtworzony aż 3,1 miliarda razy, co zapewniło mu pozycję najczęściej słuchanego albumu na świecie. To jednak nie koniec sukcesów Brytyjczyka! Wokalista pobił w tym roku rekord – jego utwór Shape Of You odtworzono 1,4 miliarda razy i tym samym singiel Eda Sheerana zdobył tytuł najczęściej odtwarzanego utworu w historii Spotify. Sprawdźcie poniżej najpopularniejszych wykonawców na świecie.

Najpopularniejsi artyści:
Najchętniej słuchanym artystą roku 2017 został Ed Sheeran z 6.3 miliardami odtworzeń, odbierając koronę Drake’owi, który  zajmował pierwsze miejsce od roku 2015. Co ciekawe Drake to jedyny artysta, który w ubiegłym roku znalazł się na liście TOP 5.
Oto najpopularniejsi artyści tego roku w Spotify:
1. Ed Sheeran
2. Drake
3. The Weeknd
4. Kendrick Lamar
5. The Chainsmokers

TOP 5 artystek w Spotify:
Niezmiennie królująca Rihanna już  trzeci raz z rzędu zdominowała ranking najczęściej odtwarzanych wokalistek. Obok niej w pierwszej piątce znalazły się również takie super gwiazdy jak Taylor Swift, Selena Gomez, Ariana Grande czy Sia.
1. Rihanna
2. Taylor Swift
3. Selena Gomez
4. Ariana Grande
5. Sia

TOP 5 utworów w Spotify: 
Shape of You Eda Sheerana odebrało tytuł najpopularniejszego utworu w serwisie Spotify ubiegłorocznemu hitowi One Dance w wykonaniu Drake’a, osiągając 1,4 miliardy odtworzeń.  
1. Shape of You - Ed Sheeran
2. Despacito - Remix - Luis Fonsi, Daddy Yankee feat. Justin Bieber
3. Despacito - Luis Fonsi feat. Daddy Yankee
4. Something Just Like This - The Chainsmokers & Coldplay
5. I’m the One - DJ Khaled feat. Justin Bieber, Quavo, Chance the Rapper, Lil Wayne

TOP 5 albumów w Spotify: 
Od swojej premiery w marcu album ÷ (Divide) Eda Sheerana został odtworzony aż  3.1 miliardów razy,  tym samym osiągając pozycję najchętniej słuchanego albumu roku.
1. Divide - Ed Sheeran
2. More Life - Drake
3. DAMN. - Kendrick Lamar
4. Starboy - The Weeknd
5. Stoney - Post Malone