Okres świąteczny, to nie tylko najbardziej dochodowy czas dla wielu firm, ale przede wszystkim najbardziej magiczny moment w całym roku. Chyba się z tym zgodzicie, prawda? Większość z nas radość z nadchodzących świąt zostawia na ostatnią chwilę, a tu po ich zakończeniu pozostaje z wrażeniem, że prawie wcale nie zdążyli się nimi nacieszyć.

Co Wy na to, aby w tym roku wcześniej zacząć przygotowania do świąt i wprowadzić do domu ich niezwykłą atmosferę? IKEA postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy chcieliby poczuć magię Bożego Narodzenia na kilka tygodni przed. Od listopada dostępna będzie kolekcja świąteczna inspirowana szwedzkim folklorem z końca XIX wieku. Wykonana jest z przędzy, wełny, skóry, lnu, filcu, naturalnego drewna i metalu. Kolorystka to przede wszystkim naturalne, wyciszone kolory, a także sezonowe odcienie złota i czerwieni. 

W kolekcji świątecznej znajdziecie przede wszystkim: dekoracje, oświetlenie, tekstylia, zastawę stołową, produkty gotowania i jedzenia. 

„Dla mnie najważniejsze podczas świąt są chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi. To wyjątkowy okres w roku, kiedy dzielimy się jedzeniem, czasem i mnóstwem miłości. Przystrajając dom, wolę wybrać bardziej naturalną paletę kolorów, dzięki czemu ozdoby mogą wisieć przez dłuższy czas, nie tylko podczas samych świąt. Lubię zatrzymać świąteczny nastrój przez długi czas” - Karin Gustavsson, dyrektor kreatywna marki IKEA.