Wygląda na to, że mimo pesymistycznych wizji związanych z promowaniem coraz bardziej oddalonych od rzeczywistości ideałów piękna, coś jednak zmienia się w tym temacie i jest to zmiana na lepsze. Nie tylko modelki, influencerki, czy artyści coraz chętniej mówią otwartym tekstem o tym, jak wygląda prawdziwe ciało i że piękno ma więcej niż jedno oblicze. Jak się okazuje, ta tendencja obejmuje coraz szersze kręgi.

ZOBACZ TAKŻE: Masz grubsze uda i dużą pupę? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! >>>

Sony Pictures ma w planach zekranizowanie komiksu, którego główną postacią jest superbohatrerka plus size. Faith Herbert, znana też jako Zephyr, jest nastolatką obdarzoną super zdolnościami, m.in. umiejętnością lewitowania czy przemieszczania przedmiotów siłą woli, które chowa pod przykrywką swego codziennego zajęcia, czyli pracy reporterki i wykorzystuje jako strażniczka spokoju w rodzinnym Los Angeles (komiks opowiadający jej historię jest częścią serii Harbinger o nastolatkach obdarzonych szczególnymi  zdolnościami, a sama Faith bohaterką serii wydawanej przez Valiant Comics). Faith różni się od swych komiksowych rówieśniczek nie tylko wyglądem, ale też osobowością i zasadami, na jakich funkcjonuje – jest dziewczyną pełną pasji, która wzbudza sympatię tym, co robi, a nie, jak wygląda.

Choć informacja dotycząca ekranizacji komiksu nie doczekała się jeszcze oficjalnego potwierdzenia, wiadomo że napisania scenariusza podejmie się Maria Melnik, która ma na koncie m.in. pracę nad American Gods i Black Sails. Z kolei jeśli chodzi o produkcję, wymienia się nazwiska takie jak Dan Mintz, Neal Moritz i Toby Jaffe.

Ekranizacja komiksu z bohaterką plus size z roli głównej to fantastyczna wiadomość zwłaszcza dla odbiorców młodszego pokolenia – sygnał idący wbrew mainstreamowemu przykazowi bycia szczupłą i piękną i przyzwolenie na bycie taką, jaką się chce płynący z dużego ekranu, jest na wagę złota. Faith, czekamy na ciebie z niecierpliwością!  

ZOBACZ TAKŻE: Ta modelka plus size przeszła szokującą zmianę i przekonuje, że to najlepsze, co mogła dla siebie zrobić >>>