Odkąd Meghan Markle pojawiła się w życiu brytyjskiej rodziny królewskiej, znalazła się w centrum zainteresowania, a media śledzą każdy jej krok. Oczywiste było to, że wybranka księcia Harry'ego będzie porównywana z księżną Kate, żoną Williama. Od ogłoszenia zaręczyn Meghan i Harry'ego w 2017 roku pojawiały się plotki o tym, że panie nie przepadają za sobą, a ostatnio zagraniczna prasa rozpisuje się na temat pogłębiającego się konfliktu między nimi.

Nie zgadniecie, jak książę Karol zwraca się do Meghan Markle! >>>

Dlaczego Kate Middleton i Meghan Markle nie przepadają za sobą?

Wiele serwisów uważa, że to Kate Middleton nie daży sympatią Amerykanki. Z jakiego powodu księżna nie lubi Meghan Markle? Przede wszystkim chodzi o zazdrość. Po pierwsze Kate ciężko było zaakceptować to, że ktoś inny przykuwa całą uwagę mediów. Księżna Cambridge obawia się, że straci pozycję, na którą pracowała ciężko przez kilka lat. Zazdrości również Meghan swobody i obycia przed kamerą, której jej samej brakuje. Mimo tego, że Brytyjczycy (i reszta świata) kochają Kate, jej ciepło i szczerość, czasami jest postrzegana jako wycofana i zdystansowana, czego na pewno nie można powiedzieć o żonie księcia Harry'ego.

Wiele osób twierdzi, że spór między nimi wynika również z irytacji Kate o zbyt silne inspirowanie się Meghan jej stylem. Na przykład w marcu tego roku obie panie pojawiły się w niemal identycznych granatowych sukienkach i tych samych butach, a elementem, który je różnił był tylko płaszcz. Oprócz tego, Kate Middleton jest również wzorem dla księżnej Sussex, jeśli chodzi o zachowanie podczas oficjalnych wizyt. Wnikliwi obserwatorzy zauważą, że żona Harry'ego ma takie same gesty i przyjmuje charakterystyczne dla księżnej Cambridge pozy.

Czy tylko Kate Middleton nie lubi Meghan Markle?

Królowa Elżbieta II również potrzebowała czasu, aby przekonać się do Meghan Markle. Długo nie było wiadomo, czy w ogóle wyrazi zgodę na ślub księcia Harry'ego. 36-latka ma za sobą rozwód, z zawodu jest aktorką i ma na koncie odważne sceny, a do tego jest z pochodzenia Amerykanką. To wszystko nie przemawiało na jej korzyść, a to, ile tradycji królewskich złamała, już chyba wszyscy przestaliśmy liczyć. Królowa dała szansę Meghan, a na pierwszym oficjalnym wyjściu księżna Sussex i monarchini bawiły się świetnie w swoim towarzystwie! Dużo rozmawiały, a uśmiech nie schodził im z twarzy.

Nie wiadomo, czy konflikt Kate Middleton i Meghan Markle da się jeszcze załagodzić. Starają się o to ich mężowie, książę William i Harry, którym zależy na tym, aby panie się polubiły. Mamy nadzieję, że w końcu dojdą do porozumienia!