Plastik to największy wróg naszych czasów. Jest on główną przyczyną śmierci zwierząt morskich, obumierania raf koralowych, a także poważnym zagrożeniem dla nas – ludzi. Okazuje się, że już teraz mikrocząstki plastiku obecne są w kranówce, a nawet w wodzie butelkowanej! Co więc stanie się za dziesięć, czy pięćdziesiąt lat? Prawdopodobnie utoniemy w foliowych opakowaniach i innych plastikowych śmieciach. Właśnie dlatego każdy z nas powinien zainteresować się środowiskiem i wprowadzić w życie kilka prostych zmian, które przyczynią się do poprawienia kondycji naszej planety. O tym, co możecie zrobić, aby stać się bardziej eko przeczytacie TUTAJ. Mamy jednak świadomość tego, że nie uratujemy Ziemi w pojedynkę – musimy podjąć masowe działania!

Unia Europejska wydała oficjalny zakaz w sprawie plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku!

Właśnie tego potrzebujemy, aby realnie przyczynić się do poprawy stanu naszej planety – oficjalnych regulacji i ustaw, płynących „z góry”. Unia Europejska wydała właśnie oficjalny zakaz wykorzystywania i sprzedaży przedmiotów z plastiku jednorazowego użytku, dla których dostępne są alternatywy. Decyzja UE została również poparta przez Parlament Europejski. Europarlamentarzyści zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za usunięciem plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku ze sklepów – na tak zagłosowało 560 posłów, przeciw było 35 posłów, natomiast 28 wstrzymało się od głosu. Teraz możemy być już pewni, że do 2021 roku plastikowe kubeczki, talerzyki, słomki, sztućce, czy patyczki do uszu znikną ze sklepowych półek, a w konsekwencji również z naszego życia.

Żeby zjeść w tej restauracji, musisz najpierw zabić zwierzę, na które masz ochotę. „Casa de Carne” daje mocno do myślenia >>>

Unia Europejska wydała oficjalny zakaz w sprawie plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku – czym zastąpić plastikowe przedmioty?

Obecnie istnieje wiele alternatyw dla plastikowych przedmiotów. Zamiast jednorazowych talerzyków, sztućców, czy kubków możecie użyć chociażby naczyń, wykonanych z bambusa. Plastikowe słomki z łatwością zastąpicie metalowymi – nam szczególnie przypadły do gustu te w kolorze złota! To zaledwie kilka zamienników plastiku. O innych pisałyśmy TUTAJ.

Popularna sieć supermarketów wprowadza opcję zakupów z własnymi opakowaniami! >>>