Klan Kardashian-Jenner to jedna z najpotężniejszych rodzin w Stanach Zjednoczonych. Warte miliony dolarów marki kosmetyczne (Kylie Cosmetics, KKW Beauty), a także brandy modowe (Yeezy, Skims) oraz przykłady spektakularnych karier w show-biznesie i modelingu (Kendall Jenner jest jedną z najpopularniejszych modelek na świecie, ale przede wszystkim popularność reality show „Z kamerą u Kardashianów”, od którego wszystko się zaczęło i dzięki któremu rodzina Kardashianów zaczęła się liczyć. Kanye West ogłosił niedawno, że będzie kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kiedy kilka lat temu o tym wspominał, niewiele osób brało na poważnie słowa ekscentrycznego rapera, ale celebryta jest zdeterminowany i postanowił powalczyć o najwyższy urząd w państwie. Wsparcie dla niego zadeklarował m.in. Elon Musk.

Kourtney Kardashian odchodzi z programu „Z kamerą u Kardashianów”

Reality show „Z kamerą u Kardashianów” trafił na antenę w 2007 roku i od tamtej pory bije rekordy oglądalności. Świadczy o tym m.in, to, że w czerwcu amerykański program trafił na platformę Netflix i od razu trafił na listę najczęściej oglądanych produkcji. Nie od dziś wiadomo jednak, że sława ma swoje blaski i cienie. Życie, które toczy się w świetle reflektorów i kamery, które są obecne na każdym kroku, nawet w domu muszą odcisnąć piętno nawet na silnych psychicznie osobach. Klan Kardashian-Jenner przeżywa radości, smutki, afery rodzinne i najważniejsze momenty wspólnie z widzami, co czasami jest błogosławieństwem (w końcu dorobili się potężnego statusu i ogromnych pieniędzy), ale bywa także przekleństwem. Przekonała się o tym Kourtney Kardashian, która podjęła odważną decyzję. Gwiazda postanowiła odejść z rodzinnego programu rozrywkowego po kilkunastu latach. 

„Z kamerą u Kardashianów” na platformie Netflix! >>>

Występowałam w programie bez przerwy przez ostatnie 14 lat, 18 sezonów i sześć sezonów spin-offowych. Czułam się niespełniona, a moje otoczenie stało się toksyczne. Nie mogłam pozwolić, by dalej zajmowało tak dużą część mojego życia – wyznała 41-letnia gwiazda w wywiadzie w najnowszym wydaniu „Vogue Arabia”, którego jest gwiazdą. Rok temu Kourtney założyła platformę Poosh, na której teraz obecnie planuje się skupić. To strona poświęcona szeroko pojętemu lifestyle’owi, rozrywce, zdrowiu oraz urządzaniu wnętrz. Najstarsza z sióstr Kardashian chce też więcej czasu poświęcać dzieciom – Masonowi, Reignowi oraz Penelope. Gwiazda zdradziła, że uświadomiła sobie, w jak ogromnym pędzie żyje dopiero niedawno, gdy wybuchła pandemia koronawirusa. – Tempo życia było szalone. Nawet kiedy zrobiłam sobie przerwę od programu i chciałam zwolnić, by spędzić czas z dziećmi, pęd nie ustawał. Dopiero teraz udało mi się na nowo zrozumieć potrzeby moich dzieci – wyznała w „Vogue Arabia”. Nie wiadomo, jak zareagowały na to jej siostry oraz matka, Kris Jenner. Kourtney przyznała, że wie, iż jej życie bez „Z kamerą u Kardashianów” wyglądałoby zupełnie inaczej i jest wdzięczna za wszystko, ale już czas, aby pożegnać się z programem. Myślicie, że to początek końca słynnego reality show?