Najgłośniejszą gwiazdą tegorocznej edycji Kraków Live Festival jest zdecydowanie Lana del Rey. Wokalistka przylatuje do naszego kraju tylko na jeden koncert, podczas którego zaśpiewa swoje największe hity oraz materiał z najnowszej płyty. Album Lust for Life do sprzedaży trafi już w najbliższy piątek, 21 lipca. W lutym w sieci zadebiutował dobrze przyjęty singiel Love promujący krążek. Ostatni Amerykanka wydała półtora roku temu.

Oprócz niej wiadomo także, że na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 18 i 19 sierpnia wystąpią Ellie Goulding, Alt-J i Wiz Khalifa. Oficjalnie potwierdzono także polską reprezentację. Bovska, Pablopavo i Ludziki, Piotr Zioła, Pezet, Holak, Ralph Kaminski, Ten Typ Mes – ich na pewno zobaczymy na Kraków Live Festival 2017.

Dziś do oficjalnego line-upu dołączyła również Birdy! Koncert brytyjskiej wokalistki zaplanowany jest na piątek 18 sierpnia. Ta super utalentowana artystka zasłynęła (w wieku 14 lat!) coverem utworu Skinny Love Bon Ivera. Swoimi subtelnymi, ale poruszającymi balladami zachwyciła nie tylko branżę muzyczną, ale także tysiące osób, które na YouTube odtworzyły jej teledyski 413 milionów razy! A jej trzy, wydane do tej pory albumy, sprzedały się w nakładzie ponad 10,5 mln egzemplarzy.