Jak wybrać krem pod oczy? Przede wszystkim zdiagnozuj swój problem. Potrzebujesz kremu o działaniu przeciwzmarszczkowym, bo zauważyłaś już pierwsze kurze łapki, czy może chcesz wzmocnić delikatną skórę w tej okolicy, która pokryta jest siateczką widocznych naczynek? A może twoja skóra nie sprawia większych problemów, ale chciałabyś ją dodatkowo nawilżyć i uelastycznić? Jeśli zrozumiesz potrzeby swojej skóry, bez problemu znajdziesz grupę produktów dla siebie.

Skóra pod oczami

W przypadku kremu pod oczy, niezwykle ważny jest sposób aplikacji produktu. Skóra pod oczami jest cienka, ale bardzo chłonna. Chętnie "wypije" wszystko, co na nią nałożysz, dlatego wybieraj te kosmetyki rozważnie. Nie nakładaj pod oczy klasycznych kremów do twarzy. To, co wchłonie się na policzkach, podbródku i czole pozostawiając gładką, nawilżoną skórę, pod oczami wyrządzi raczej szkodę.

Worki pod oczami

Jak to możliwe? Chłonna skóra wciągnie całą nałożoną ilość produktu - będzie nawilżona i przyjemna w dotyku, ale dodatkowo... opuchnięta. Jeśli mimo wysypiania się budzisz się rano z workami pod oczami, zastanów się, czy nie jest to wina wieczornej pielęgnacji. 

Krem pod oczy nakładamy zawsze oszczędnie. Warto zrobić to przed nałożeniem właściwego kremu na dzień lub na noc. Nie ma to znaczenia dla działania jego formuły, ale sprawia, że po pierwsze faktycznie pamiętamy, by go nałożyć, a po drugie nie nakładamy na to miejsce (z rozpędu) warstwy ciężkiego kremu do twarzy.

Masaż twarzy

Nakładanie kremu jest dobrym momentem na szybki masaż. Użyj do niego swoich serdecznych palców - mają mniej siły niż palce wskazujące, czy środkowe, dlatego masaż będzie wystarczająco delikatny. Najpierw rozprowadzamy krem pod oczami i nad powieką,płynnym, okrężnym ruchem przechodząc z jednej okolicy do drugiej. Następnie wklepujemy szybkim ruchem kosmetyk w skórę - wciąż używając tylko serdecznych i ewentualnie małych palców, je li to ułatwi nam masaż. 

Jaki jest wasz ulubiony krem pod oczy? Może powinniśmy dodać go do naszego zestawienia? 

Co sądzicie o naszych zestawieniach niedrogich kosmetyków? Polecaliśmy wam już czerwone szminki za mniej niż 50 zł i tusze do rzęs za mniej niż 20 zł